Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|
aktualizacja

Wraca do Ukrainy. Rosjanie wyznaczyli nagrodę za jego głowę

Podziel się:

Weteran amerykańskiej armii James Vasquez sprzedaje swój majątek w USA i obiecuje wrócić do Ukrainy, aby walczyć z rosyjskimi najeźdźcami. Wojskowy dowiedział się ostatnio, że Rosjanie wyznaczyli nagrodę za jego głowę w wysokości 50 tys. dolarów. – Niech te rosyjskie klauny lepiej podniosą stawkę, bo wracam dwa razy silniejszy – mówi Amerykanin.

Wraca do Ukrainy. Rosjanie wyznaczyli nagrodę za jego głowę
Amerykański weteran James Vasquez wraca walczyć z żołnierzami Władimira Putina (Twitter, James Vasquez)

Były sierżant sztabu amerykańskiej armii wyjechał jakiś czas temu do Ukrainy, by walczyć z armią Władimira Putina. Żołnierz wrócił niedawno do USA aby pozamykać wszystkie sprawy w ojczyźnie. Teraz James Vasquez zapowiada, że jest gotowy do powrotu na front.

Mogę już powiedzieć to oficjalnie. Wracam na początku sierpnia. Lepiej przygotowany, lepiej wyposażony, bardziej zmotywowany i dwa razy silniejszy – oświadczył weteran armii USA.

Wraca walczyć z armią Władimira Putina. "Nie marnujcie mojego czasu"

Rosjanie wyznaczyli nagrodę za głowę amerykańskiego żołnierza w wysokości 50 tys. dolarów (ok. 220 tys. zł). James Vasquez podkreśla, że tak niska stawka jest dla niego jak splunięcie w twarz.

Nie obrażajcie mnie taką nagrodą i lepiej podnieście stawkę. Albo grubo albo wcale, rosyjscy klauni. W pięć minut po powrocie na front zdobędę tę kwotę odbierając wam jeden pojazdów bojowych. Nie marnujcie mojego czasu – zaznacza wojskowy we wpisie na Twitterze.

James Vasquez opisuje, że nie ma obecnie nic do stracenia. Wcześniej oświadczył, że rozstaje się ze swoją żoną.

Sprzedam swój dom i wszystko, co posiadam. Wracam na Ukrainę, by walczyć z Rosjanami. Potem zamierzam pomagać w odbudowie Ukrainy – podkreśla żołnierz na jednym z filmów w mediach społecznościowych.

Po opublikowaniu filmu sprzed domu w Connecticut internauci zaczęli obawiać się o bezpieczeństwo Amerykanina. Ten jednak skwitował te komentarze w swoim stylu.

Nie ukrywam się przed nikim. Nie jest tajemnicą, że to mój adres. Przyjdź do mojego domu ze złymi intencjami, a obiecuję ci, że wyjdziesz z niego w czarnym worku – podkreślił.

Amerykański żołnierz rozstaje się z żoną. Chce dalej walczyć na Ukrainie

Podobny komunikat James Vasquez opublikował w trakcie swojej podróży z Ukrainy do USA. W jednym z postów oznaczył warszawski hotel w którym się zatrzymał. Zaznaczył wtedy, że nie obawia się zamachu na swoje życie.

Żona amerykańskiego żołnierza Tina początkowo opisywała, że jest "bardzo dumna" ze swojego partnera walczącego w legionie cudzoziemskim w Ukrainie. Później przyznała jednak w jednym z wywiadów, że świadomość, iż jej mąż może w każdej chwili zginąć, była dla niej "udręką".

Obejrzyj także: Rosyjski żołnierz poddał się i oddał czołg. Gen. Pacek: To już nie są incydenty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić