Wałęsa prosi o pomoc. "Zróbcie wszystko...". Nagranie w sieci

1727

Lech Wałęsa złożył obserwującym życzenia na 2022 rok. Wygłosił z tej okazji także krótkie orędzie. Były prezydent od dawna nie kryje się z niechęcią do Prawa i Sprawiedliwości. Podczas przemówienia zaapelował do Polaków. Ma wielką prośbę. Chce, by Polacy wspólnymi siłami pomogli odsunąć PiS. Poprosił też o wsparcie Tuska.

Wałęsa prosi o pomoc. "Zróbcie wszystko...". Nagranie w sieci
Lech Wałęsa wystąpił z noworocznym apelem do obserwujących (Facebook)

– Zróbcie wszystko, by jak najszybciej odsunąć tych ludzi od władzy, bo straty jakie ponosimy w każdej dziedzinie są przeogromne – podkreślił Lech Wałęsa w filmie opublikowanym 1 stycznia 2022 roku na Facebooku. Legendarny działacz "Solidarności" ocenił, że rządy PiS rujnują Polskę.

Trzeba demokratycznie, pokojowo, wymusić odejście tych ludzi i zastąpić ich ludźmi, którzy już się częściowo sprawdzili – stwierdził Lech Wałęsa.

Wałęsa wspiera Donalda Tuska. "Jest jedynym, który chce dobrze służyć Polsce"

Były prezydent pokłada nadzieje w Platformie Obywatelskiej. Poprosił obserwujących, aby wspierali Donalda Tuska, który niedawno wrócił do polskiej polityki.

On nie prosił mnie o poparcie, ale ja go popierałem, popieram i będę popierał. Jest jedynym człowiekiem, który naprawdę chce dobrze służyć Polsce – ocenił Wałęsa.

Przywódca antykomunistycznej opozycji zauważył, że trwają ataki na przewodniczącego PO. Porównał je do tego, z czym sam musi się mierzyć.

Jeszcze go agentem nie zrobili. Ale już agentem niemieckim trochę tak. To nic nowego, nie wierzcie w to – zwrócił się do obserwujących.

Lech Wałęsa o odsunięciu PiS od władzy. "Musimy wziąć sprawy w swoje ręce"

Zdaniem Lecha Wałęsy, odsunięcie PiS od władzy jest kluczowe, aby zmieniać kraj na lepsze. Były prezydent ocenił, że dopiero wtedy będzie można wprowadzić kraj na "właściwą ścieżkę rozwoju".

Mamy doświadczenie i dobrych ludzi jest wystarczająco dużo, abyśmy pozbierali się i wzięli sprawy w swoje ręce – ocenił.

Lech Wałęsa złożył także obserwującym noworoczne życzenia. Zapowiedział że zrobi wszystko, aby skierować Polskę na właściwe tory.

Życzę sukcesów w tej walce – podsumował wystąpienie były prezydent.

Obejrzyj także: "Ostrożnie z ocenami". Wałęsa wspomina stan wojenny w niemieckiej telewizji

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić