Warszawa. Kościół w galerii handlowej. "Lubimy wyjść poza schemat"

0

W warszawskiej galerii handlowej "Bemowo" ma powstać kościół protestancki. Ma to być nie tylko miejsce do nabożeństw, ale też służyć do przeprowadzania warsztatów, ma w nim być też miejsce do co-workingu oraz kawiarnia. Cały koszt to 500 tys. złotych, połowę z tych pieniędzy już zebrano.

Warszawa. Kościół w galerii handlowej. "Lubimy wyjść poza schemat"
W warszawskiej galerii handlowej ma powstać kościół (Zrzutka.pl)

Pomysł na budowę kościoła należy do wspólnoty religijnej Społeczność Chrześcijańska Zachód. Należy do Kościoła Chrystusowego w Polsce, chrześcijańskiego kościoła protestanckiego o charakterze ewangelicznym. W tym celu zorganizowali zbiórkę, wszystkie prace wycenili w 500 tys. złotych. Jak informują, zbierają jedynie połowę tej kwoty, ponieważ z resztą już pomogli sponsorzy.

Jak mówi wspólnota, kościół w galerii handlowej to oryginalny pomysł. Decyzja o przeprowadzce do Galerii Handlowej Bemowo w Warszawie jest realizacją tej wizji o różnorodnej i aktywnej wspólnocie. "To miejsce nie kojarzy się z duchowością, ale nam to nie przeszkadza. Lubimy wyjść poza schemat i nie ograniczamy działania Ewangelii do murów kościoła, raz w tygodniu" - piszą.

Sala konferencyjna, kawiarnia i co-working

Nowy kościół będzie odróżniać się od klasycznej wizji tego miejsca. Na opublikowanych przez wspólnotę Społeczność Chrześcijańska Zachód widzimy nowoczesne miejsce dla nabożeństw, która bardziej przypomina salę konferencyjną, kuchnię z myślą o co-workingu, pokoje dla dzieci oraz kawiarnię.

W kościele może jednocześnie zmieścić się 120 wiernych. Sala ma być wyposażona w zaplecze multimedialne dla nabożeństw. W niej też można będzie organizować warsztaty, szkolenia oraz wydarzenia kulturalne. W pokojach dla dzieci mają być organizowane zajęcia edukacyjne, zabawy i warsztaty dla rodzin oraz konsultacyjno-poradniczy punkt wsparcia psychicznego.

Chcą zebrać 250 tys. zł

Autorzy pomysłu liczą, że w krótki czas uda im się zebrać 250 tysięcy złotych za pośrednictwem serwisu zrzutek. Kilka dni po starcie zbiórki na koncie znajduje się prawie 7 tys. złotych. Wspólnota Chrześcijańska Zachód liczy, że kościół ruszy pod koniec lipca.

W galerii handlowej lepszy kontakt z wiernymi

Wspólnota Kościoła Chrystusowego w Polsce działa od 4 lat na Bemowie, a od 70 lat w Warszawie. W tym roku postanowili zmienić swoją siedzibę do galerii handlowej, ponieważ uważają, że kontakt z wiernymi będzie tutaj bardziej lepszy. Dodają, że zdecydowali się na ten krok przez "pozytywny odbiór ze strony mieszkańców Bemowa".

Nowa siedziba Społeczności będzie jak przyjazny i otwarty dom, gdzie każdy będzie mógł poczuć się akceptowany, potrzebny i wartościowy - piszą o nowym projekcie.
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić