o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Budzące grozę zdjęcia z kościoła w Warszawie. Już wszystko wiadomo

405
Podziel się

Nieznani sprawcy zdewastowali fasadę jednego z kościołów w Warszawie. Na portyku kolumnowym świątyni na placu Trzech Krzyży pojawiły się ślady czerwonej farby, choć wielu przechodniów sądziło, że może to być krew. Na chodniku przed kościołem znalazły się także hasła nawiązujące do Strajku Kobiet.

Budzące grozę zdjęcia z kościoła w Warszawie. Już wszystko wiadomo
Zdewastowano fasadę kościoła na placu Trzech Krzyży w Warszawie. (Facebook)
bEibXUSt

Do incydentu doszło w piątek. O sprawie poinformował w mediach społecznościowych Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor. Na fasadzie kościoła św. Aleksandra w Warszawie pojawiły się plamy z czerwonej farby, przypominające ślady krwi.

Kolejny kościół zdewastowany, zaraz przy nim nienawistne hasła – napisało na Facebooku Fidei Defensor.
bEibXUSv

Zdewastowano fasadę kościoła w Warszawie. Oblano ją czerwoną farbą

Na zdjęciach widać, że zdewastowana została fasada świątyni, portyk kolumnowy oraz same kolumny. Na chodniku przed świątynią od jakiegoś czasu widnieją hasła Strajku Kobiet. "Abortować rząd; abortować kler" – głoszą napisy.

Pokłosie tzw. "Strajku Kobiet" – twierdzi Ośrodek.
bEibXUSB

Oblali kościół czerwoną farbą. Kolejny taki incydent

To nie pierwsza taka sytuacja w ostatnim czasie. W ramach protestów Strajku Kobiet w październiku zdewastowano fasadę kościoła pod wezwaniem św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Warszawie. Pojawiły się na niej hasła takie jak "moje ciało ≠ twoja religia" oraz "piekło kobiet" wypisane czerwoną farbą.

Strajk Kobiet wyszedł jesienią na ulice miast w całej Polsce po decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Sędziowie orzekli, że przepis pozwalający na aborcję eugeniczną jest niezgodny z Konstytucją. Wcześniej w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu można było przerwać ciążę. Podczas protestów podkreślano, że decyzja Trybunału podważa funkcjonujący w Polsce od wielu lat tzw. kompromis aborcyjny. Winą za to postanowienie obarczono m.in. Kościół katolicki.

bEibXUSC

Obejrzyj także: Kościół w Polsce traci wiernych. Hołownia o kryzysie instytucji: "Płakać też po niej nie będę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEibXUSW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(405)
Gss
miesiąc temu
W tym kraju rzecznik praw dziecka bije brawo takim księżulkom
Lidka
miesiąc temu
Mój komentarz nikogo nie obraża,a nieustannie kasujecie moje komentarze. Opamiętajcie sie
Ted
miesiąc temu
Ludzie jakąś część z nich dostaje amoku z nienawiści.Ci co odchodzą z kościoła niech idą nikt po nich nie będzie płakał i tak nie byli godni tego by w Nim być.Mozna mieć żal i pretensje do części kleru ale dla czego do Boga i dla czego wyładowywać swoją frustrację i głupotę na budynkach sakralnych.Przyjdzie czas na każdego z tych apostatów że będą błagać Boga o litość,przebaczenie i pomoc.Tak jest w życiu że na każdego przychodzi moment w którym trudno udźwignąć ciężar jaki ono nakłada i wtedy jak trwoga to do Boga.Nie jestem dewota wręcz odwrotnie,ale jestem wychowany w wierze naszego Narodu i w tej wierze pozostanę bo jestem Polakiem.Wielki poeta napisał...tylko pod krzyżem tylko pod tym znakiem Polska będzie Polska a Polak Polakiem.
bEibXUSX
mnowa
miesiąc temu
ten swiat schodzi na psy
Wold
miesiąc temu
To prowokacja
Faustus
miesiąc temu
załużyli sobie jak nikt inny w tym chorym z nienawiści kraju do ludzi inaczej kochających czy inaczej myslacych, szczuciem ludzi na ludzi i wtrącaniem się w życie świeckich, nic nie mam do katolików dopóki nie wpieprzają się w moje życie i mówią mi jak mam żyć i kogo kochać, żaden kościół na świecie nie jest tak skompromitowany jak ten kk, moraliści się znaleźli mam odruch wymiotny
I tyle
miesiąc temu
Barbarzyństwo godne wychowanków Josefa Stalina
Bezstronny
miesiąc temu
Nie zgadzacie się z kościołem, spoko. Co jednak daje wam prawo do przemocy? Jeśli nie podzielam waszych poglądów, to też mam się bać? Może też powinienem obrzucić działacza lgbt farbą? To by dopiero krzyk w mediach nastał o nietolerancji. Bez obaw nikomu nic nie zrobię, nie jestem szują.
Iiiizzzzz
miesiąc temu
Ciekawie. Tylko dlaczego tak nie dewastują lub się nie czepiają muzułmanów oni odrazu by zrobili porządek . Nie jedno mają za sobą .
Won
miesiąc temu
👍👍👍👍👍👍
Nemeczek
miesiąc temu
Bardzo dobrze. Kościół won od spraw narodu! Na kolana i klepać zdrowaśki, a nie dyktować, co wolno obywatelom, a co nie!
Lewe dobro
miesiąc temu
Lewakom wolno stosować przemoc, bo podobno ich poglądy są jedynie słuszne. Najwięcej jęczą o tolerancji np homoseksualistów, a sami są tolerancji jak stalin.
Babcia Stasia...
miesiąc temu
To je krew Jezusa naszego Pana i prezydenta Polski .
bEibXUSP
Anioł
miesiąc temu
Znajdziemy was szybciej niż myślicie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić