o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Ogromne poruszenie w Myśliborzu. Św. Faustyna straciła głowę

18
Podziel się

W Myśliborzu (woj. zachodniopomorskie) doszło do aktu wandalizmu. Na terenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zniszczono pomnik św. Faustyny. Sprawa na tyle poruszyła wojewodę zachodniopomorskiego i dwóch posłów PiS, że ci przybyli na miejsce.

Ogromne poruszenie w Myśliborzu. Św. Faustyna straciła głowę
Pomnik został zniszczony. (Facebook)
bErjQaHp

O sprawie poinformował portal szczecin.wyborcza.pl. Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 maja. Figurze św. Faustyny została utrącona głowa. Ucierpiał również stojący obok monument Jezusa, który podziurawiono. Lokalny portal Nad Myślą zaapelował do potencjalnych świadków o zgłoszenie aktu wandalizmu.

bErjQaHr

Dzień po incydencie na miejscu zdarzenia pojawili się nietypowi goście. Zdewastowany pomnik postanowili zobaczyć poruszeni sprawą politycy. Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki zjawił się w towarzystwie posłów PiS Leszka Dobrzyńskiego i Michała Jacha. Celem wizyty była wspólna modlitwa przy zniszczonych figurach. Ta miała być świadectwem przywiązania do wartości chrześcijańskich

Jesteśmy tutaj dlatego, bo w ostatnich dniach mieliśmy przykład takiego wandalizmu, zupełnie niezrozumiałego, wymierzonego w nasze wartości, wartości chrześcijańskie - powiedział wojewoda do zgromadzonych na miejscu zdarzenia.
bErjQaHx

Sprawca został ujęty

Na miejsce zdarzenia nikt nie wezwał policji. Służby same zareagowały na akt wandalizmu w Myśliborzu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono zapisy z okolicznych kamer monitoringu. 12 maja poinformowano o zatrzymaniu sprawcy. 25-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zobacz także: Piątek kluczowy. Paweł Kukiz ujawnił sekret rozmów z Jarosławem Kaczyńskim
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErjQaHS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Rumburak
3 miesiące temu
I szopka, kwiat władzy na kleczkach w godzinach służbowych przed jakąś figurka. Polskia to stan umysłu.
Hahaha
3 miesiące temu
Może się zakochała i straciła głowę dla chłopa.
dzik
3 miesiące temu
Święta Faustyno, święta Faustyno straciłaś głowę pod miedzą, ach co to będzie, ach co to będzie jak się w parafii dowiedzą.
bErjQaHT
R4L
3 miesiące temu
A gdzie indziej może być poruszenie jak nie w jakiejś dziurze zabitej dechami w której 85% mieszkańców jest powyżej 60 roku życia
dzik
3 miesiące temu
Pewnie dla jakiegoś przystojnego wikarego.
kloss88
3 miesiące temu
Dla kogo stracila glowe ?
fghhj
3 miesiące temu
Bo to była siostra pancerfaustyna
Polak
3 miesiące temu
Żydzi niszczą Katolickie symbole religijne,czas na odwet ....
LLLLLLL
3 miesiące temu
To tak jak św. PIS.
Mścigór
3 miesiące temu
ciekawe dla kogo straciła głowę - pewno nie taka święta
POradnik
3 miesiące temu
Kto chce się założyć, że sąd orzeknie o małej szkodliwości i odstąpi od ukarania?
Poprawcie
3 miesiące temu
Faustyny a nie Fałstyny
ptaqu
3 miesiące temu
autorowi zdjęcia należy sie order za kadrowanie, sw.Faustyna która w wizjach widziała Jezusa na wzór podobieństwa Borgia, ma teraz głowę z budynku :)
bErjQaHL
oko za oko
3 miesiące temu
Może tego wandala tylko podziurawić i odrąbać mu głowę? Albo włożyć go w maszynę do mielenia mięsa i przerobić na karmę dla kotów lub psów - będzie z niego radość i pożytek dla milusińskich! Po co zamykać takiego zwyrodnialca i utrzymywać za pieniądze podatnika? Szkoda czasu...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić