Ogromne poruszenie w Myśliborzu. Św. Faustyna straciła głowę

28

W Myśliborzu (woj. zachodniopomorskie) doszło do aktu wandalizmu. Na terenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zniszczono pomnik św. Faustyny. Sprawa na tyle poruszyła wojewodę zachodniopomorskiego i dwóch posłów PiS, że ci przybyli na miejsce.

Ogromne poruszenie w Myśliborzu. Św. Faustyna straciła głowę
Pomnik został zniszczony. (Facebook)

O sprawie poinformował portal szczecin.wyborcza.pl. Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 maja. Figurze św. Faustyny została utrącona głowa. Ucierpiał również stojący obok monument Jezusa, który podziurawiono. Lokalny portal Nad Myślą zaapelował do potencjalnych świadków o zgłoszenie aktu wandalizmu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Dzień po incydencie na miejscu zdarzenia pojawili się nietypowi goście. Zdewastowany pomnik postanowili zobaczyć poruszeni sprawą politycy. Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki zjawił się w towarzystwie posłów PiS Leszka Dobrzyńskiego i Michała Jacha. Celem wizyty była wspólna modlitwa przy zniszczonych figurach. Ta miała być świadectwem przywiązania do wartości chrześcijańskich

Jesteśmy tutaj dlatego, bo w ostatnich dniach mieliśmy przykład takiego wandalizmu, zupełnie niezrozumiałego, wymierzonego w nasze wartości, wartości chrześcijańskie - powiedział wojewoda do zgromadzonych na miejscu zdarzenia.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Sprawca został ujęty

Na miejsce zdarzenia nikt nie wezwał policji. Służby same zareagowały na akt wandalizmu w Myśliborzu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono zapisy z okolicznych kamer monitoringu. 12 maja poinformowano o zatrzymaniu sprawcy. 25-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zobacz także: Piątek kluczowy. Paweł Kukiz ujawnił sekret rozmów z Jarosławem Kaczyńskim
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić