Warszawa. Z lotniska zabrali pasażera na tomograf. Zdjęcie mówi samo za siebie

625

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na lotnisku im. Chopina w Warszawie mężczyznę, który przemycał w brzuchu ponad 1,5 kg heroiny. 44-latek połknął 98 kapsułek narkotyku.

Warszawa. Z lotniska zabrali pasażera na tomograf. Zdjęcie mówi samo za siebie
Na zdjęciu widać kapsułki, które połknął pasażer. W sumie było ich 98 (KAS)

Do zdarzenia doszło 15 maja na lotnisku Chopina w Warszawie. Funkcjonariusze służby celno-skarbowej wytypowali do kontroli pasażera, który przyleciał z Kotonu w Beninie i przez Paryż dostał się do Warszawy. Zachowywał się nerwowo i nie potrafił wyjaśnić, skąd przyleciał, co wzbudziło podejrzenia.

Narkotyki warte pół miliona

W bagażu nie znaleziono nic podejrzanego, ale funkcjonariusze chcieli także wykluczyć próbę przemytu narkotyków metodą wewnątrzustrojową. 44-latek - Polak nigeryjskiego pochodzenia - odmówił poddania się testom na obecność środków odurzających w organizmie.

Funkcjonariusze chcieli wykluczyć próbę przemytu narkotyków metodą wewnątrzustrojową, ale zatrzymany odmówił poddania się testom na obecność środków odurzających w organizmie. Został więc przewieziony do szpitala, w którym wykonano badanie tomograficzne jamy brzusznej - podała PAP Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Wykonane zdjęcia tomograficzne potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy. Zatrzymany przemycał 98 kapsułek z heroiną o łącznej wadze ponad 1,5 kg. Ich wartość czarnorynkowa to ponad pół miliona złotych.

Wobec podejrzanego zastosowano areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za przemyt narkotyków mężczyźnie grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 15

Zobacz także: Powrót kapitału i nowa ulga w Polskim Ładzie. Minister finansów: te pomysły zostaną dobrze odebrane przez rynek
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić