Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

WHO ostrzega. Małpia ospa szaleje już w 51 krajach na całym świecie

281
Podziel się:

Zgodnie z ustaleniami ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia przypadki małpiej ospy odnotowano już w 51 państwach. Spośród nich aż 90 procent – w Europie. Przedstawiono oficjalne wytyczne, w jaki sposób rządy poszczególnych krajów powinny reagować na zakażenia.

WHO ostrzega. Małpia ospa szaleje już w 51 krajach na całym świecie
Przypadki zachorowań na małpią ospę potwierdzono już w 51 krajach na całym świecie (Getty Images, 2022 Getty Images)

31 z 51 państw, w których doszło do zachorowań na małpią ospę, znajduje się w Europie. W związku z tym dr Hans Henri Kluge, dyrektor regionalny WHO na ten kontynent, przedstawił instrukcję, w jaki sposób należy postępować w przypadku potwierdzenia nowych zakażeń.

Dzisiaj intensyfikuję apel do rządów i społeczeństwa obywatelskiego o zwiększenie wysiłków, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się małpiej ospy na (...) obszarze geograficznym – apelował dr Hans Henri Kluge (AFP News Agency).

Małpia ospa. Ekspert WHO podaje, jak reagować na zakażenia

Dr Hans Henri Kluge zaapelował do przedstawicieli rządów europejskich państw o zachowanie spokoju. Podkreślił, że w żadnym z 51 państw nie odnotowano przypadku śmierci w wyniku powikłań po małpiej ospie. Nie zmienia to jednak konieczności zahamowania dalszego postępu zakażeń.

Pilne i skoordynowane działanie jest konieczne, jeśli mamy (...) odwrócić trwające rozprzestrzenianie się tej choroby – podkreślił dr Hans Henri Kluge (AFP News Agency).
Zobacz także: Zobacz też: Antek Królikowski wywołał kilka afer. Teraz mówi, że jest chory

Wśród najczęstszych objawów małpiej ospy dr Kluge wymienił m.in. wysypkę, gorączkę, zmęczenie oraz bóle mięśni. Jeszcze do niedawna schorzenie występowało wyłącznie na terenie Afryki i to właśnie rozprzestrzenienie się poza kontynent wzbudziło tak wielki niepokój ekspertów WHO.

W zdecydowanej większości przypadków wystąpiła wysypka, a około trzy czwarte zgłaszało objawy ogólnoustrojowe, takie jak gorączka, zmęczenie, bóle mięśni, wymioty, biegunka, dreszcze, ból gardła lub ból głowy– wymienił dr Kluge (AFP News Agency).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(281)
Gfdryy
miesiąc temu
Teraz 4 dawka na covid plus szprych na ospę i będą namawiać na szpryce na grypę.Cyrk covidowy powoli znów się rozkręca,teraz ospa małpią się rozpędza. Zaraz wymyślą hybrydę. Covida i osoby. To będzie Covos. Każą nosić maski, plus jakieś kombinezony lub fartuchy, bo ospa się nie przenosiła. 90% społeczeństwa w to uwierzy ,jak coś wymtsla,bo wszystkie środki bezpieczeństwa będą rekomendowane przez Simona, Grzesiowskoego, horbana i innych pseudo lekarzy.
Abisynia
miesiąc temu
Naprawdę myślę że O2 to narzędzie globalistów do kierowania ludźmi....jedno z wielu.Np. chińskie WHO to następne...
Bogdan
miesiąc temu
To szaleje WHO w/g wytycznych Gatesa i sfory Globalistów i wszystko w temacie.
nor71
miesiąc temu
I znowu się zaczyna ciekawe co oni jeszcze wymyślą.Rozwizać to who byłoby najlepiej dla wszystkich ludzi
Wera
miesiąc temu
Niech się bujają !!!
Gość
miesiąc temu
Oczywiście w Polsce będzie we wrześniu. Znowu wymyślą szczepienia najlepiej ze 3 dawki. Selekcja naturalna bo znowu będzie problem z dostaniemy się do lekarza. Praca zdalna. Już chyba wszystkim znudził się ten cyrk.
Olga
miesiąc temu
Autorrze tego artykułu ile ci płacą za straszenie ludzi?a może napiszesz kto na tą chorobę jest narażony? Czy nie wolno o tym pisać.....
Wredny
miesiąc temu
Nawet nie przypuszczałem że tylu,, obudzonych,, jest tutaj... Brawo Ale coś czuję że szybko skasują możliwość komentowania
1234
miesiąc temu
Już się zaczyna następny cyrk
#nieszczepimy...
miesiąc temu
Hahahaha 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Paw Przemysła...
miesiąc temu
Ciekawe kto Wam płaci za to straszenie ludzi.
Olga35
miesiąc temu
No i co z tego?....niech szaleje.
Bic
miesiąc temu
Jeśli wg Autora 31 z 51 Panstw to 90% to oznacza, że Autor nie ma pojęcia nie tylko o matematyce ale również o tym co pisze. Artykuł pozbawiony sensu.
Dli
miesiąc temu
WHO ostrzega by nie czytać to co mówimy, bo my tylko straszymy i nic z tym nie robimy więc wam nie pomożemy .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić