Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

WHO ostrzega. Przed nami kolejne pandemie. Na koronawirusie się nie skończy

62

Szef WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że to nie jest ostatnia pandemia. Świat musi być przygotowany na kolejne epidemie.

WHO ostrzega. Przed nami kolejne pandemie. Na koronawirusie się nie skończy
WHO ostrzega. To nie jest ostatnia pandemia (Getty Images, Abdulhamid Hosbas, Anadolu Agency)

Trzeba być gotowym na kolejną pandemię

Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ostrzega przed kolejną pandemią. Jak wspomniał w poniedziałek 7 września, podczas konferencji w Genewie, epidemie się zdarzają i dlatego trzeba już teraz przygotować się na nadejście kolejnej.

Tylko przejrzyste informacje

Z kolei Mike Ryan, przedstawiciel WHO ds. kryzysowych ostrzegł przed informacjami i koronawirusie, które są "motywowane politycznie". Według niego tylko przejrzystymi komunikatami i przyznawaniem się do błędów rządy mogą zbudować zaufanie obywateli.

Chińska szczepionka na koronawirusa

Podczas konferencji w Genewie WHO przekazała również, że wspólnie z Chinami pracuje nad regulacjami, które umożliwiłyby zatwierdzenie chińskich szczepionek przeciwko koronawirusowi.

W Chinach trwają badania nad eksperymentalnymi szczepionkami. Jak podał PAP, od lipca chińskie władze podają szczepionki osobom z grup ryzyka, mimo że nadal trwają testy nad nimi.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić