Widział, jak Jacek Jaworek morduje jego rodzinę. Wiemy, co się dzieje z 13-latkiem

93

13-letni Gianni Jaworek, który jest jedynym świadkiem morderstwa w Borowcach k. Dąbrowy Zielonej, dostał policyjną ochronę. Opiekę nad chłopcem przejęła jego ciotka Iwona mieszkająca w innej części województwa śląskiego.

Widział, jak Jacek Jaworek morduje jego rodzinę. Wiemy, co się dzieje z 13-latkiem
Jedyny świadek morderstwa Jacka Jaworka dostał policyjną ochronę. (Śląska Policja, Jaros Barbara)

Tragedia, która wstrząsnęła całą Polską, rozegrała się w nocy z 9 na 10 lipca. Jacek Jaworek, wuj Gianniego, zamordował jego rodziców i brata w ich domu rodzinnym w Borowcach. 13-latkowi udało się schować w szafie, a potem uciec przez okno do kuzyna matki.

Teraz jedynemu świadkowi zbrodni przyznano policyjną ochronę. Dostała ją też siostra zamordowanej Iwona, u której od niedawna mieszka 13-latek.

Wszyscy boimy się, czy Gianniemu nie zrobi krzywdy. To biedne dziecko było świadkiem tak strasznej tragedii. Na razie nie dotarło do niego, co się stało – mówi w rozmowie z "Faktem" Henryka Olszewicz, 77-letnia krewna zamordowanych Justyny i Janusza Jaworków.

Gianni zaczyna nowe życie

13-latek przeprowadził się do domu ciotki w innej części województwa śląskiego. W trosce o jego bezpieczeństwo rodzina nie podaje dokładnego adresu zamieszkania chłopca.

Nowa szkoła, nowe otoczenie i ten koszmar przed oczami… Wszystko spadło na barki tego dziecka – mówi "Faktowi" zatroskana przyjaciółka rodziny, pani Jadwiga.

66-latka dodaje, że Jaworkowie byli ze sobą bardzo zżyci. "Sobota, niedziela, a oni zawsze razem. Na rowerach czy na spacerach… Justyna bez Janusza i dzieci nigdzie się nie ruszała" – wspomina pani Jadwiga.

Los zwierząt

Zamordowana rodzina miała dwa psy i kota. 8-letni owczarek Maksiu, który uchodził za groźnego, trafił do schroniska. Podobny los spotkał kota Mruczka. Dom znalazła tylko 2-letnia wilczyca, którą przygarnął jeden z funkcjonariuszy uczestniczący w poszukiwaniach Jacka Jaworka.

Zobacz także: Gdzie jest Jacek Jaworek? Policja zmienia strategię: "skupiamy się na czynnościach operacyjnych"
Autor: BJ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić