Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Wierzą, że sieć 5G szkodzi. Zdemolowali już 90 masztów 5G

117

Stowarzyszenie zrzeszające operatorów sieci komórkowych podzieliło się statystykami dotyczącymi masztów sieci 5G. MobileUK podaje, że co najmniej 90 takich obiektów zostało zniszczonych przez zwolenników teorii spiskowych.

Wandale wierzą, że to maszty 5G są przyczyną pandemii COVID-19
Wandale wierzą, że to maszty 5G są przyczyną pandemii COVID-19 (Getty Images)

Rzecznik MobileUK uważa, że przyczyna wandalizmu leży w teoriach spiskowych. Użytkownicy mediów społecznościowych od wielu miesięcy dzielą się fałszywymi doniesieniami o szkodliwości 5G. Jedną z konsekwencji działania sieci ma być właśnie pandemia koronawirusa.

Teorie rozpowszechniane na temat 5G są bezpodstawne i nie opierają się na wiarygodnych teoriach naukowych. Operatorzy telefonii komórkowej starają się utrzymać łączność z Wielką Brytanią, a nierozważne dyskusje (o teoriach spiskowych – przyp. red.) mogą spowodować niezliczone szkody – powiedział rzecznik MobileUk w rozmowie ze "Sky News".

Brytyjscy wandale niszczą maszty 5G

Jak podaje "Mirror", tylko część ze zniszczonych masztów stanowiło przekaźniki 5G. Jak zauważa rzecznik MobileUK, sprawcy przestępstwa rzeczywiście narażają się na niebezpieczeństwo. Nie wynika ono jednak z rzekomej szkodliwości sieci, lecz ryzyka porażenia prądem lub upadku z wysokości w trakcie dokonywania aktów wandalizmu.

Zobacz także: Zobacz też: Kary dla obywateli w stanie epidemii. "Niezgodne z prawem"

Rzecznik podkreślił, że obecnie pracownicy medyczni starają się skupiać na walce z pandemią. Tymczasem są zmuszeni pomagać osobom, które zostały ranne w trakcie niszczenia masztów 5G. Przypomniał, że to właśnie dzięki sieci komórkowej ratownicy są w stanie odbierać połączenia telefoniczne od ludzi potrzebujących ratunku.

Ciągłe ataki na infrastrukturę mobilną stanowią zagrożenie dla życia. (...) Ludzie muszą zrozumieć, że niszcząc te maszty w rzeczywistości narażają życie, ponieważ na tych masztach polegają ratownicy (medyczni – przy. red) – cytuje rzecznika MobileUK "Mirror".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić