o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Wierzą, że sieć 5G szkodzi. Zdemolowali już 90 masztów 5G

68
Podziel się

Stowarzyszenie zrzeszające operatorów sieci komórkowych podzieliło się statystykami dotyczącymi masztów sieci 5G. MobileUK podaje, że co najmniej 90 takich obiektów zostało zniszczonych przez zwolenników teorii spiskowych.

Wandale wierzą, że to maszty 5G są przyczyną pandemii COVID-19
Wandale wierzą, że to maszty 5G są przyczyną pandemii COVID-19 (Getty Images)
bDSUmEut

Rzecznik MobileUK uważa, że przyczyna wandalizmu leży w teoriach spiskowych. Użytkownicy mediów społecznościowych od wielu miesięcy dzielą się fałszywymi doniesieniami o szkodliwości 5G. Jedną z konsekwencji działania sieci ma być właśnie pandemia koronawirusa.

Teorie rozpowszechniane na temat 5G są bezpodstawne i nie opierają się na wiarygodnych teoriach naukowych. Operatorzy telefonii komórkowej starają się utrzymać łączność z Wielką Brytanią, a nierozważne dyskusje (o teoriach spiskowych – przyp. red.) mogą spowodować niezliczone szkody – powiedział rzecznik MobileUk w rozmowie ze "Sky News".

bDSUmEuv

Brytyjscy wandale niszczą maszty 5G

Jak podaje "Mirror", tylko część ze zniszczonych masztów stanowiło przekaźniki 5G. Jak zauważa rzecznik MobileUK, sprawcy przestępstwa rzeczywiście narażają się na niebezpieczeństwo. Nie wynika ono jednak z rzekomej szkodliwości sieci, lecz ryzyka porażenia prądem lub upadku z wysokości w trakcie dokonywania aktów wandalizmu.

Zobacz także: Zobacz też: Kary dla obywateli w stanie epidemii. "Niezgodne z prawem"

Rzecznik podkreślił, że obecnie pracownicy medyczni starają się skupiać na walce z pandemią. Tymczasem są zmuszeni pomagać osobom, które zostały ranne w trakcie niszczenia masztów 5G. Przypomniał, że to właśnie dzięki sieci komórkowej ratownicy są w stanie odbierać połączenia telefoniczne od ludzi potrzebujących ratunku.

bDSUmEuB

Ciągłe ataki na infrastrukturę mobilną stanowią zagrożenie dla życia. (...) Ludzie muszą zrozumieć, że niszcząc te maszty w rzeczywistości narażają życie, ponieważ na tych masztach polegają ratownicy (medyczni – przy. red) – cytuje rzecznika MobileUK "Mirror".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDSUmEuW
KOMENTARZE
(68)
Yomi
11 miesięcy temu
Wiarygodne badania? Chcielibyśmy tak owe zobaczyć jako społeczeństwo bo myślę że że to nie problem tylko w Polsce. To całe 5G ma na celu totalną inwigilację i musimy być świadomi. To że jest to problem wiadomo nie od dziś a badań w tym kierunku nie prowadzono w żadnym kraju. Zawsze dostanie ktoś do łapy żeby było cicho a telefonie komórkowe miały z tego krocie. 5G jest już technologią militarną na niewyobrażalnym poziomie zaawansowania. Chyba jesteśmy świadomi tego że telefon komórkowy to zasługa wojskowych technologii. To jest broń o której nic nie wiemy a nad którą pracują nie takie głowy od lat 60 XX wieku. Podobna technologia służy do rozpraszania tłumów ale o tym też nikt nie piszę. Pozdrawiam wszystkich i pamiętajmy że to początek czegoś innego i podkreślę innego. Następne trzy może cztery lata pokażą to o czym rządy nie tylko w Polsce bały się mówić...Miłego popołudnia
prawidłowo
11 miesięcy temu
I tak powinno być w każdym kraju, bo promieniowanie 5G okalecza i zabija.
czytelnik
11 miesięcy temu
To nie teoria spiskowa tylko badania naukowe potwierdzają ogromną szkodliwość G5 dla zdrowia !!!
bDSUmEuX
Lilu
11 miesięcy temu
Częstotliwość nadawania sygnału 5g można regulować, jednak jej górna granica jest dosyć zbliżona do częstotliwości na której działa broń mikrofalowa. Takie długotrwałe nadawanie powoduje niesprawność hemoglobiny która ma problemy z transportem tlenu. I oto odpowiedź po co na covid 19 w swoich początkach potrzebowali hektolitry krwi.
Bumiek
11 miesięcy temu
Mam nadzieję, że kolejne 90 masztów szlag trafi w tym tygodniu!
Najnowsze komentarze (68)
Niech żyje ba...
miesiąc temu
Fakty w tej sprawie: Nieruchomości w pobliżu masztów tracą 50% wartości, oszpeca się widok z okien monstrualnymi konstrukcjami i psuje krajobraz zwykle w promieniu 5 km, w przypadku katastrofy budowlanej - zawalenia ucierpią budynki w pobliżu, pole elektromagnetyczne powstaje w strefie masztu, często po oddaniu do użytku masztu po cichu dokłada się kolejne nadajniki, bieżące kontrole tych obiektów to fikcja. Wszystko to wiem bo mam taki maszt z nadajnikami za oknem i nikt mi nie wmówi że jest inaczej. Kto myśli inaczej to zapraszam - niech sobie postawi przed oknem 50 metrowy maszt ...
Aaa
5 miesięcy temu
Wierzący w teorie spiskowe nie powinni pełnić jakichkolwiek funkcji publicznych!!!
Alex
7 miesięcy temu
Oczywiscie - kazdy wie ze promieniowanie elektromagnetyczne to samo zdrowie. A nic tak nie stymuluje fukcji zyciowych jak 5G. Najlepiej zaczac od fizycznego ZNISZCZENIA tych przestepcow ktorzy sa za calym programem zwiazanym z 5G
xxx
10 miesięcy temu
Jak tak dalej będzie to w sieciach 6G wykorzystane będzie promieniowanie rentgenowskie. Też nieszkodliwe dla tych co wierzą, że jest nieszkodliwe.
Skrupulatny
10 miesięcy temu
Szkodliwość anteny 5G to nie kwestia wiary, tylko faktów.
~~~
11 miesięcy temu
Narzekacie na brak badań, to zróbcie je sami. Mam w rodzinie weterynarza, który chciał badać wpływ nadajników telewizyjnych na ptaki w gniazdach. Ale ptaki robią te gniazda w przypadkowych miejscach, więc projekt był taki, żeby zrobić nadajnik i zainstalować blisko gniazda. Co za problem? Myślę, ze wystarczy do tego moduł GSM, można taki nabyć, wyjdzie taniej niż telefon i można tym łatwiej sterować z komputera.
Aw6301
11 miesięcy temu
Ma ie problem do 5G asami korzystacie z 4G. Zanim je uruchomiono też miało zabijać.dla tych co niszczą przekaźniki powinno się stosować art. Kodeksu o terroryzmie
Rdzenny
11 miesięcy temu
Przeczytałem większość komentarzy i jestem pozytywnie zaskoczony . Cieszę się że w Polsce ludzie nie sa aż tak głupi. Dla oszolomionych lub opłaconych tzw zwolenników 5g. Skoro nie możecie pokazać wiarygodnych długoterminowych wyników badań to nie życzę sobie ustawiania tych nadajników gdziekolwiek. Oczywiście od razu odpowiem ns pytanie czy mam wyniki badań potw szkodliwosc . Tak mam . Dziesiątki opracowań nt szkodliwości sieci bezprzewodowych. Resztę można sobie wydedukować.
bDSUmEuP
SubkulNieDla�...
11 miesięcy temu
My nie chcemy 5G, chyba ze w kieszeni do wlasnego użytku
Rydzu
11 miesięcy temu
To oczywiste, że telefony komórkowe szkodzą. Ryją psychikę zwłaszcza dzieciakom i zabierają ludziom święty spokój. A promieniowanie itp. to pikuś w stosunku do powyższych. Pamiętam czasy kiedy telefony nie miały jeszcze ludzi.
GÓRAL
11 miesięcy temu
BRAWO BRAWO BRAWO OBY TAK DALEJ W POLSCE POSZŁY NARAZIE DWA ALE MAM NADZIEJE ŻE WYTNĄ WSZYSTKIE.......
Telefonik
11 miesięcy temu
Oczywistym jest ze 5G szkodzi...i nie teorie spiskowe tylko zapytanie do lekarza a cos wam na ten temat powie...podwyższona temp.ciala, przemiany tlenowe itp. 5G szkodzi. Gdy tylko wejdzie rezygnuje ze smartfona i czesc!
haha
11 miesięcy temu
"Teorie rozpowszechniane na temat 5G są bezpodstawne i nie opierają się na wiarygodnych teoriach naukowych."-czy tak powinien odpowiedzieć profesjonalista???!!!!!!!!A jakie badania naukowe są o nieszkodlwości 5G!!!hahahahhahahha
Wwwwwwwwwwwww
11 miesięcy temu
Technologia 5g służyć będzie do totalitarnej inwigilacji mas ludzkich po przez aplikacjie androida. Niby dlaczego z nowych telefonów nie można wyjąć bateri z telefonu?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić