BOB| 

Wracasz z Wielkiej Brytanii? Przygotuj się na kwarantannę

8

Pandemia koronawirusa jeszcze się nie skończyła, a teraz wszyscy obawiają się wersji Delta. Z tego powodu Polska zaostrza przepisy dla osób, które podróżują z Wielkiej Brytanii.

Wracasz z Wielkiej Brytanii? Przygotuj się na kwarantannę
Obowiązkowa kwarantanna po podróży z Wielkiej Brytanii (Pixabay)

Trzecia fala pandemii koronawirusa już dawno za nami. Obecnie mamy w Polsce niewiele przypadków nowych zakażeń. Nadal jednak nie można spać spokojnie, a to za sprawą mutacji. Wystarczy spojrzeć na Wielką Brytanię, gdzie znowu rośnie liczba osób z COVID-19.

Kwarantanna po przyjeździe z Wielkiej Brytanii

W dużej mierze odpowiada za to wariant Delta. To mutacja znacznie bardziej zaraźliwa. Dlatego też Polska zdecydowała się zaostrzyć przepisy na granicy.

Od 23 czerwca każda osoba, która do naszego kraju dotrze z Wielkiej Brytanii, jest zmuszona poddać się 7-dniowej kwarantannie. Z tego obowiązku nie zwalnia nawet negatywny wynik testu na koronawirusa lub przyjęcie dwóch dawek szczepionki.

Po tygodniu można wykonać test i dopiero wówczas wynik negatywny pozwoli zakończyć kwarantannę. Takie same zasady dotyczą osób podróżujących z Indii, RPA oraz Brazylii.

Na razie nie widać oznak tego, że do Polski nadchodzi czwarta fala pandemii. Trzeba jednak się z tym liczyć. Minister zdrowia Adam Niedzielski pociesza się faktem, że w naszym kraju wiele osób przyjęło szczepionkę Pfizera, która w tej chwili ma największą skuteczność wobec wariantu Delta.

Zobacz także: Wariant Delta koronawirusa. Kto jest najbardziej narażony?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić