Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Hrynkiewicz
|

Wspólne manewry wojenne Białorusi i Rosji. Ćwiczą ofensywę na Polskę?

26
Podziel się:

2,5 tys. żołnierzy z Białorusi i Rosji oraz 500 jednostek bierze udział w prowadzonych w trzech białoruskich obwodach ćwiczeniach przygotowawczych do manewrów Zapad-2017 - podało białoruskie ministerstwo obrony. Po raz pierwszy ćwiczenia Zapad 2017 odbywają się na tak dużą skalę. Do przetransportowania wojska na potrzeby tych ćwiczeń zostało zamówionych ponad 4 tys. wagonów kolejowych.

Wspólne manewry wojenne Białorusi i Rosji. Ćwiczą ofensywę na Polskę?
(mil.ru/CC BY)

Rozpoczęte w poniedziałek manewry zabezpieczenia techniczno-logistycznego odbywają się na poligonie Borysowskim, a także w wybranych punktach obwodów mińskiego, witebskiego i mohylewskiego.

Celem ćwiczeń jest przygotowanie struktur dowodzenia, sił i środków zabezpieczenia technicznego i logistycznego do manewrów strategicznych Zapad-2017. Tematem pięciodniowych manewrów przygotowawczych jest "zastosowanie sił i środków zabezpieczenia technicznego i logistycznego sił zbrojnych Białorusi i Rosji do wykonywania wspólnych zadań w sytuacji rosnącego zagrożenia wojennego". Podczas manewrów Zapad ćwiczy się także ofensywę na kraje sąsiednie.

Przećwiczone zostaną m.in. obsługa startu i lądowania samolotów na drogowym pasie startowym, załadunku amunicji na samochody wojskowe, ewakuacja i naprawa elementów sprzętu i uzbrojenia, montaż rurociągu polowego i infrastruktury do tankowania paliwa, wypiekanie i dystrybucja chleba.

W manewrach biorą udział struktury dowodzenia, jednostki i oddziały zabezpieczenia techniczno-logistycznego, a także jednostki i oddziały regionalnej grupy wojsk z obu krajów.

Rosjanie dość często ćwiczą różnego rodzaju manewry wojskowe, nie tylko z Białorusią:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(26)
PYTAM
5 miesięcy temu
Jakie zadanie dostał BĄKIEWICZ ze swoimi partyzantami ,jak pojawią się sołdaty na terenie Polski ?
Sad
5 lata temu
A plusy i minusy wchodzą tylko tam gdzie jest wygodne dla portalu
na moskwę!!!!
5 lata temu
harcerze maciarewicza wg wodza robią ze specnazu szaszłyki więc się nie boimy
rrr
5 lata temu
super wygodnie mają ci żołnierze...4 tysiące wagonów dla 2,5 tyś. żołnierzy pewnie każdy mógł zabrać kilka dziewczyn...
Mój nick
5 lata temu
Dajcie spokój. Suwerenny kraj może sobie robić manewry a kim chce i kiedy. To istota suwerenności.
Wer
5 lata temu
parę dni temu widziałem konwój wozów pancernych zmierzających ku granicy z ukrainą (zapewne siły pokojowe do Donbasu)... wielu żołnierzy czarnoskórych
ha ha
5 lata temu
etam terytorialne i onr ich pogonią
matrioszka
5 lata temu
To wszystko oczywiście na wypadek ataku z zachodu. Jak widać doktryna towarzyszy ze wschodu rozsiewa w głowach młodych obywateli wizje rodem z Matrixa.
DICK
5 lata temu
Ci bohaterowie co niby wyzwalali Polskę z pod okupacji Niemieckiej mieli by teraz na nas napadać ? Na swojego sąsiada?
kwch
5 lata temu
A ja bym im szlabany otworzył. Sami by wyjechali bo by zbankrutowali próbując się tu zaklimatyzować. Nic tu do zajmowania nie ma. Żadnej agresji nie będzie. Patrzcie jaka bieda na Krymie. Nikt tam mieszkać nie chce. Skończcie szczuć ludzi.
kenez
5 lata temu
niema co sie martwic na zapas badzmy dobrzy dla nich ja oni dla nas . pozdrawiam
leon
5 lata temu
I można nie lubić USA, stawiać jej milion zarzutów... ale jako jedyne państwo są faktycznym gwarantem bezpieczeństwa Polski choćby z tej przyczyny, że ich uzbrojenie robi wrażenie. Rosjanie tego nie przyznają, ale nie chcieliby nadepnąć USA na odcisk. Na kraje EUROPY NIE MAMY CO LICZYĆ. Już II RP wiedziała, że jak stawiać, to na Jankesów.
.............
5 lata temu
Armia antka rozbije wszystkich w puch nawet nie trzeba bedzie niewidocznych helikopterow z hangarow wyciagac wystarczy samo rzucanie medalami prosto we wroga to powali kazda armie.
vic
5 lata temu
dzieki "dobrej zmianie" , "milosci" do UE , podzieleniu Polaków to nie potrwa długo bo nie sadze zeby kibole, onrowcy i ot stawili jakikolwiek opór...zresztą z czym ???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić