o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Artykuł sponsorowany

Wszystko, co musisz wiedzieć o jeździe monster truckiem

Podziel się

Motoryzacja to dziedzina, która gromadzi wokół siebie ogromną liczbę fanów na całym świecie. Jednocześnie jest to zainteresowanie na tyle rozległe, że poszczególne odłamy tego sportu mogą się od siebie niezwykle różnić. Jedni preferują wyścigi na ćwierć mili, inni pokazy kaskaderskie na motocyklach, a jeszcze inni zachwycają się driftingiem. Jest jednak takie grono osób, które kocha potężne maszyny zwane monster truckami.

Wszystko, co musisz wiedzieć o jeździe monster truckiem
Wszystko, co musisz wiedzieć o jeździe monster truckiem (materiały partnera)
bEqZMyYB

Monster truck - przejażdżka po amerykańsku

Kolebką wielu odmian motosportu są Stany Zjednoczone; nie inaczej mogło być w przypadku monster trucków. To tutaj po raz pierwszy zmodyfikowano podwozie pick-upa Forda F-Series tak, by móc zamontować potężne opony stosowane w ciągnikach. Dość szybko okazało się, że tak skonstruowany pojazd jest w stanie poruszać się niemal po każdym terenie, niszcząc przy okazji wszystko, co stanie na drodze.

Tak oto narodziły się pokazy Bigfoot, czyli przejazdy monster trucków po wrakach samochodów, które były efektownie niszczone pod wielkimi kołami w obecności rozentuzjazmowanej publiczności. Taka forma rozrywki bardzo szybko została spopularyzowana nie tylko w samej Ameryce Północnej, ale i na całym świecie. Choć w Polsce nie ma żadnej zorganizowanej “ligi pokazów” na wzór amerykańskiego Monster Jam, to wciąż możliwa jest jazda monster truckiem - i to za jego kierownicą!

bEqZMyYD

Przejazd monster truckiem - pomysł na prezent

Trzeba przyznać, że monster truck to nietypowy pojazd, którego nie można tak po prostu sobie kupić, by jeździć nim na co dzień. Przemawia za tym nie tylko fakt konieczności własnoręcznego budowania trucka od podstaw, ale także potężne gabaryty: ponad 5 ton, blisko 4 metry wysokości (z czego połowa to same opony) oraz silniki rzędu 9,4 litra.

Ta niedostępność, a jednocześnie wyjątkowość pojazdów sprawia, że jazda monster truckiem jako kierowca jest wymarzonym prezentem dla wszystkich miłośników motoryzacji. Nie sposób opisać uczucia towarzyszącego panowaniu nad taką bestią, która miażdży przygotowane wraki samochodów niczym domki z kart - to po prostu trzeba przeżyć!

bEqZMyYJ

Ten typ rozrywki nie jest zarezerwowany na wyłączność dla dorosłych - jazda monster truckiem dla dzieci także jest możliwa. Oczywistym jest, że nieletni nie będzie mógł poprowadzić takiego pojazdu; nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zasiadł on w fotelu pasażera.

Za kierownicę zaproszony zostanie doświadczony instruktor, który wyciśnie maksimum możliwości z maszyny, dostarczając uczestnikowi niepowtarzalnych emocji i sporej dawki adrenaliny. Uprzedzamy - Twoje dziecko wysiądzie z pojazdu zachwycone i najprawdopodobniej nieraz poprosi Cię o podobny prezent na urodziny lub święta.

Jak przygotować się na jazdę monster truckiem?

Zanim zasiądziemy za kierownicą blisko 4-metrowego potwora, warto przyswoić kilka podstawowych zasad postępowania. Przede wszystkim - by móc prowadzić pojazd, potrzebne będzie ważne prawo jazdy kategorii B. Tak jak w standardowym aucie, tak i tu panuje absolutny zakaz kierowania pod wpływem alkoholu, narkotyków i innych środków odurzających. Należy także bezwzględnie wykonywać polecenia, które kieruje do nas instruktor zarówno przed jazdą, jak i w jej trakcie. Na miejsce realizacji jazdy warto założyć obuwie na płaskiej podeszwie oraz ubrać wygodną odzież, która nie będzie nam krępować ruchów.

bEqZMyYK

Sama jazda monster truckiem jest bezpieczna, o ile pamiętamy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa i poruszaniu się wyłącznie po wyznaczonym szlaku. Szczegółowe wytyczne otrzymamy podczas zapoznania teoretycznego przed wejściem do pojazdu. Możemy być pewni, że taka atrakcja z pewnością na długo zapisze się w naszej pamięci, a ogrom emocji wywoła uśmiech na twarzy nawet najbardziej wymagającego fana motoryzacji.

bEqZMyZe
Artykuł sponsorowany
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić