o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Wybory 2020. Będą protesty? To one mogłyby doprowadzić do III tury wyborów

23
Podziel się

W Polce może dojść do III tury wyborów? Ten scenariusz jest prawdopodobny. Problemy z głosowaniem korespondencyjnym, zwłaszcza za granicą, mogą być podstawą do zgłaszania protestów wyborczych.

Wybory 2020. Będą protesty? To one mogłyby doprowadzić do III tury wyborów
Wybory 2020. Czy będa protesty wyborcze? (PAP, Darek Delmanowicz)
bEDkOrdx

PKW podała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w poniedziałek 13 lipca wieeczorem. Andrzej Duda zdobył 51,03 proc. głosów, natomiast Rafał Trzaskowski - 48,97 proc. Frekwencja wyborcza w II turze wyborów 2020 wyniosła 68,18 proc.

Problemy z głosowaniem za granicą. Polonia zapowiada protesty wyborcze

Polacy, którzy przebywają za granicą, mieli problemy z głosowaniem. W wielu przypadkach do wyborców nie trafiły pakiety wyborcze, a zdarzało się też, że w kraju, gdzie chcieli zagłosować, nie utworzono w ogóle obwodu do głosowania. Polonia zamierza więc zgłaszać protesty wyborcze.

bEDkOrdz

Protest wyborczy. Ile czasu jest na głoszenie?

Na ewentualne złożenie protestów wyborczych jest 3 dni od daty podania oficjalnych wyników przez PKW. Oznacza to, że termin składania protestów upływa w czawartek 16 lipca. Następnie Sąd Najwyższy ma 21 dni na rozpatrzenie protestów. Zajmuje się tym 3 sędziów w postępowaniu nieprocesowym, którzy wydają opinię w formie postanowienia w sprawie protestu. Jeśli SN nie zdąży do 6 sierpnia, gdy upływa obecna kadencja Prezydenta RP, może dojść do sytuacji, że wybory 2020 trzeba będzie powtórzyć.

Protesty wyborcze należy wnosić do Sądu Najwyższego. Za granica można je przekazać właściwemu konsulowi, a na polskim statku morskim - kapitanowi statku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDkOrea
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
Młoda
rok temu
Polacy mieszkający na stałe za granicą nie powinni głosować na Polskiego Prezydenta.
gda
rok temu
oby się powtórzyły te wybory Sprawiedliwość musi być na wierzchu.Wszystkie fałszerstwa i nieprawidłowości wyjdą na wierzch.Wybory i wygrana w nich i fotel prezydenta RP należą się Rafałowi
Hania
rok temu
A kto zapłaci za tę trzecią turę? :)
bEDkOreb
Pytanko
rok temu
Jeśli ktoś na stałe mieszka za granicą, to jakim prawem bierze udział w głosowaniu u nas.
Satyra
rok temu
Myślę, że kolejne tury wyborów powinny się odbywać w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, aż w końcu wygra Rafał i wtedy dopiero będzie można uznać, że wybory były uczciwe :) :D
Hania
rok temu
Natychmiast po wyborach któryś z polityków (i to nie z PIS-u) powiedział, że będą protesty ze strony PO, bo PO zawsze twierdzi, że wybory były oszukane. Twierdzili tak nawet, jak wygrał Grodzki (w końcu z PO jest). Ale według PO nawet tamte wybory były oszukane, bo według nich, gdyby były uczciwe, to by zdobyli więcej procent. Widać platforma ma taką politykę i zawsze tak będzie. Tak jak sianie nienawiści, żeby wykopać PIS.
PRAWDA
rok temu
JESTESMY ATAKOWANI MY NAROD POLSKI JESTESMY NIEWYGODNI Sorosa studnet trzachu do wladzy idzie >>>> Polska buntująca się przeciwko sprowadzaniu imigrantów jest bardzo niewygodnym partnerem którego można spacyfikować za pomocą powrotu do władzy PO i Nowoczesnej. W przypadku wybuchu społecznych niepokojów związanych z obroną demokracji przez KOD Polsce może grozić interwencja sojusznicza ze strony Niemiec w ramach ustawy nr 1066. Wystarczy np. powołać rząd obrony demokracji we Wrocławiu który poprosi brukselskich sojuszników o pomoc. George Soros amerykański bankier żydowskiego pochodzenia ścigany w wielu krajach listami gończymi za malwersacje i oszustwa finansowe intensyfikuje swoje antydemokratyczne działania w Polsce. Przez środowiska GW i TVN lansowany jest zgoła odmiennie - jako wielki wirtuoz inżynierii finansowej i dobrotliwy, postępowy filantrop. Soros mocno wspiera program Obywatele dla Demokracji. Program ma budżet o wartości 150 mln zl i jest już realizowany poprzez finansowanie ze środków tzw. Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Pieniędzmi dysponuje Fundacja Batorego, założona przez Sorosa.. O dofinansowanie z ostatniej puli dotacji mogły ubiegać się wszystkie liberalno-lewackie organizacje pozarządowe walczące z nacjonalizmem, patriotyzmem, rasizmem, ksenofobią i propagujące sprowadzanie do Polski nielegalnych imigrantów, FEMEN, LGBT i wspierające politykę multikulti. Warto też zapoznać się ze sprawozdaniem fundacji za 2014 r. i listą organizacji które ona sponsoruje. Jest bardzo wymowna. Dla jednych to same "nowoczesne i postępowe" - dla innych propagujące wszelkiej maści dewiacyjne mniejszości oraz realizujące decentralizacje i rozkład państwa.
wiki
rok temu
ale 3 dni to za mało aby każdy mógł pojechać do konsulatu, 14 dni powinno być
polo
rok temu
pozamiatane-Europa czeka na niezadowolonych, można jechać nikt nikogo nie trzyma
Tomi jomi
rok temu
Bardzo dobrze. Może Rafał Trzaskowski wygra jeszcze te wybory.
śmiechu warte
rok temu
Ale numer.
SUPER NEWS
rok temu
I BARDZO DOBRZE!
SUPER NEWS
rok temu
I BARDZO DOBRZE!
bEDkOrdT
SUPER NEWS
rok temu
I BARDZO DOBRZE!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić