Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Wybory 2020. Przekupstwo w Sochaczewie. 10 zł i butelka alkoholu za oddanie głosu

13

Do nietypowego incydentu dotyczącego II tury wyborów prezydenckich 2020 doszło w niedzielę w Sochaczewie. Okazuje się, że miało tam miejsce przekupstwo. Znamy szczegóły tej sprawy.

Wybory 2020. Przekupstwo w Sochaczewie. 10 zł i butelka alkoholu za oddanie głosu
Incydent podczas wyborów w Sochaczewie (PAP)

O szczegółach dziwnego incydentu w Sochaczewie mówił podczas konferencji prasowej Sylwester Marciniak, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. Przekazał on, że "mężczyzna poruszający się samochodem osobowym zaproponował innemu mężczyźnie pieniądze w kwocie 50 złotych, do tego butelkę piwa oraz wódkę w zamian za oddanie głosu na określonego kandydata"

W toku podjętych czynności ustalono, że mężczyzna w zamian za oddanie głosu zgodnie z oczekiwaniami innego mężczyzny przyjął pieniądze w kwocie 10 złotych, jedną butelkę piwa, hot doga i pół litra wódki - dodał szef PKW, cytowany przez tvn24.pl.

Incydentów w niedzielę było zdecydowanie więcej. Na przykład w Ujściu nietrzeźwy mężczyzna zakłócał pracę komisji poprzez różne okrzyki i nagrywanie wyborców.

Zobacz także: Park of Poland wciąż na minusie. "Powoli się rozkręca"

Wybory 2020. Flaga zrzucona na ziemię

Do incydentu podczas II tury wyborów prezydenckich doszło też chociażby w Kochanowicach. Tam policjanci zatrzymali mężczyznę, który ściągnął z budynku flagę Polski i rzucił ją na ziemię.

Naruszenie przepisów miało też miejsce w Częstochowie. - Wyborca po pobraniu karty do głosowania wyszedł z nią z lokalu wyborczego, twierdząc, że zastanowi się w domu nad wyborem kandydata i wypełnioną przyniesie z powrotem - opisywał Marciniak.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić