oprac. Arkadiusz Jastrzębski| 
aktualizacja 

Wybory parlamentarne 2019. Konfederacja kontra TVP. "Wygrywamy"

2
Podziel się:

Wybory parlamentarne 2019. Konfederacja informuje o wygranej sprawie sądowej z TVP w drugiej instancji. "Czekamy na przeprosiny" - stwierdza Jakub Kulesza z Koła Poselskiego Konfederacja.

Wybory parlamentarne 2019. Krzysztof Bosak i Jacek Wilk z Konfederacji przed debatą wyborczą w siedzibie TVP
Wybory parlamentarne 2019. Krzysztof Bosak i Jacek Wilk z Konfederacji przed debatą wyborczą w siedzibie TVP (East News, Piotr Molecki/East News)

"Wygrywamy z TVP również w drugiej instancji! Postanowienie jest prawomocne, czekamy na przeprosiny w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP" - napisał w mediach społecznościowych Kulesza.

Chodzi o prezentację wyników sondażu, w którym główny program informacyjny telewizji Jacka Kurskiego pominął Konfederację.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Redakcja 'Wiadomości" w kolejnym wydaniu zamieściła poprawną wersję, ale Politycy Konfederacji skierowali sprawę do sądu w trybie wyborczym. Po korzystnym dla siebie wyroku stwierdzili jednak, że przeprosiny zostały wyemitowane z naruszeniem prawa. Wnioskowali więc, żeby TVP treść przeprosiny pokazała jeszcze raz.

Zobacz także: Publicyści o Wałęsie na konwencji KO: obrzydliwy i żenujący występ

Wcześniej dziennikarz "Wiadomości" nazwał wyrok warszawskiego sądu pierwszej instancji "kuriozalnym". Wskazywał, że choć w jednym z materiałów TVN została pominięta informacja o tym, że Konfederacja zarejestrowała komitet wyborczy, to analogiczny pozew w trybie wyborczym został oddalony.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić