oprac. Arkadiusz Jastrzębski| 
aktualizacja 

Wybory parlamentarne 2019. Premier Mateusz Morawiecki: nie ufam sondażom

5

Wybory parlamentarne 2019. - Wysoka frekwencja, która się szykuje, jest świętem demokracji - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu udzielił ostatniego przed ciszą wyborczą wywiadu telewizyjnego.

Wybory parlamentarne 2019. Premier Mateusz Morawiecki i rzecznik rządu Piotr Mueller
Wybory parlamentarne 2019. Premier Mateusz Morawiecki i rzecznik rządu Piotr Mueller (PAP, Andrzej Grygiel)

- Nie ma czegoś takiego jak pewność absolutna. Prosimy o każdy głos i słuchamy też każdego głosu - powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Dorotą Gawryluk na antenie Polsat News.

Dodał, że nie można ufać sondażom. - Widziałem już różne sondaże i one mogą mylić. Wszyscy, którzy popierają Prawo i Sprawiedliwość powinni pójść w niedzielę i zagłosować - mówił.

To są zasadnicze wybory. Wysoka frekwencja, która się szykuje, jest świętem demokracji. Niech każdy odpowie sobie na pytanie, jak wyglądał Polska cztery lata temu, a jak teraz. To my jesteśmy wiarygodni - stwierdził Morawiecki.

Wybory parlamentarne 2019. "Przegonimy Europę Zachodnią"

Ostrzegał, że po ewentualnej wygranej opozycja może wstrzymać programy socjalne. - To nie jest rozdawnictwo. Chodzi o rozwój i doganianie Europy Zachodniej, a ja myślę, że ich jeszcze przegonimy - mówił. Podkreślał konieczność budowania "polskiej własności"

- Udowodniliśmy, że wzrost gospodarzy mógł być szybszy. Centralny Port Komunikacyjny wybudujemy szybciej niż Niemcy swoje lotnisko w Berlinie - stwierdził Mateusz Morawiecki w Polsat News. Powiedział też, że trwa budowa ok. 200 tys. mieszkań.

Morawiecki oskarżył również rząd PO-PSL o zaniechania, które doprowadziły do wyjazdu z Polski wielu lekarzy. Zapewniał także, że będzie starał się szukać porozumienia z Komisją Europejską. - Ale w sprawie uchodźców to my mieliśmy rację - przekonywał.

Nie chciał odpowiedzieć na pytanie o to, czy po wyborach będzie tworzył autorski rząd. Podliczył natomiast, że odwiedził ponad 400 miejsc podczas pełnienia funkcji premiera, a teraz w ostatnich tygodniach ok. 200 miejscowości. - Wyjdę z rodziną na spacer - zapowiadał swoją sobotę podczas ciszy wyborczej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Od godz. 20 premier Mateusz Morawiecki odpowiada na pytania internautów na Facebooku. Szef rządu zapowiadał, że odpowie na najciekawsze zapytania. Ostatni dzień kampanii - piątek - premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wcześnie rano na Śląsku, później był w Opatowie i Lublinie, a wieczorem w Chełmie.

Wybory parlamentarne 2019

W niedzielnych wyborach parlamentarnych wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję. Łącznie o mandat w Sejmie ubiega się 5,1 tys. kandydatów. To średnio 11 osób walczących o jeden mandat poselski.

W wyborach do Senatu zarejestrowano 278 kandydatów. W tym przypadku średnio o jeden mandat walczy 3 kandydatów.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić