o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Wybory w Rumunii. Exit polls wskazują na dwa scenariusze. Tragiczna frekwencja

0
Podziel się

W niedzielę w Rumunii odbyły się wybory parlamentarne. Wstępne wyniki wskazują na to, że albo wygrała je Partia Narodowo-Liberalna Ludovica Orbana albo padł remis między PNL i Partią Socjaldemokratyczną (PSD).

Wybory w Rumunii. Exit polls wskazują na dwa scenariusze. Tragiczna frekwencja
Wyniki wyborów w Rumunii. Co już wiemy? (PAP)
bErhNmSZ

Badanie firmy INSOMAR daje PNL 32 proc. głosów, a PSD - 28 proc. Exit poll Curs-Avantgarde sugeruje natomiast, że minimalnie zwyciężyło PSD (30,5 proc.), a PNL zdobyła 29 proc. głosów. W praktyce może to oznaczać remis - podaje rmf24.pl.

Na trzecim miejscu w sondażach plasuje się centrowa koalicja Związku Zbawienia Rumunii (USR) i Partii Wolności, Jedności i Solidarności (PLUS). USR-PLUS są potencjalnymi koalicjantami proeuropejskiej PNL.

bErhNmTb

Orban już ogłosił triumf

Już po wynikach sondaży Orban postanowił ogłosić triumf swojej partii. Zastrzegł co prawda, że "rezultat głosowania będzie znany dopiero po zliczeniu głosów" i podkreślił, że exit polls nie biorą pod uwagę głosów od wyborców mieszkających za granicą.

Wybory w Rumunii. Niska frekwencja

W niedzielnych wyborach mogło wziąć udział 18 mln obywateli Rumunii. Ostatecznie do głosowania przystąpiło znacznie mniej osób. Dane płynące z komisji wyborczych wskazują na to, że frekwencja wyniosła tylko ok. 30 procent. Była najniższa od początku upadku komunizmu w tym kraju.

bErhNmTh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErhNmTC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić