Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Wybory w USA. Donald Trump obiecuje Amerykanom bezpłatne leczenie COVID-19

27

Do wyborów prezydenckich pozostały ponad dwa tygodnie. Donald Trump i jego kontrkandydat nie tracą czasu, przedstawiając Amerykanom kolejne obietnice. Obecny prezydent zapowiedział, że jeśli wygra, zapewni każdemu obywatelowi możliwość darmowego leczenia COVID-19.

Wybory w USA. Donald Trump obiecuje Amerykanom bezpłatne leczenie COVID-19
Donald Trump obiecał Amerykanom możliwość darmowego leczenia COVID-19 (Getty Images, Tasos Katopodis , Stringer)

Donald Trump złożył obietnicę w trakcie spotkania z wyborcami w Janesville w stanie Wisconsin. Obecny prezydent USA zapowiedział, że wybór między kandydatami Partii Republikańskiej a Partii Demokratycznej to wybór między zwalczeniem pandemii koronawirusa a zapaścią gospodarczą.

Te wybory to wybór między super wyzdrowieniem od Trumpa a depresją (ekonomiczną – przyp. red.) Bidena – powiedział Donald Trump wyborcom ("ANI News").

Wybory w USA. Donald Trump oferuje nieodpłatne leczenie COVID-19

Obecny prezydent obiecał, że w razie swojej wygranej zapewni wszystkim obywatelom Ameryki nieodpłatny dostęp do terapii przeciwciałami. Zdaniem Trumpa wygrana kandydata Partii Demokratycznej doprowadzi do pogorszenia przebiegu pandemii koronawirusa w całych Stanach Zjednoczonych.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Według Donalda Trumpa jego kontrkandydat planuje wprowadzenie lockdownu w całych Stanach Zjednoczonych. Zdaniem obecnego prezydenta takie działania są niezgodne z zaleceniami ekspertów i doprowadzą jedynie do opóźnienia dystrybucji szczepionek, a w konsekwencji – przedłużenia pandemii COVID-19.

Demokraci zakończyliby nasze zdrowienie drakońskim i pseudonaukowym lockdownem, tak jak robi to obecnie wasz gubernator (Tony Evers z Partii Demokratycznej – przyp. red). Biden zamknie kraj, opóźni szczepienie i przedłuży pandemię – ostrzegł wyborców Donald Trump ("ANI News").

Wybory prezydenckie w USA odbędą się we wtorek 3 listopada 2020 roku. Na początku października Donald Trump – po przerwie spowodowanej przez zarażenie koronawirusem – wznowił swoją podróż po kraju w celu spotkań z wyborcami.

Zobacz także: Zobacz też: Trump wrócił do Białego Domu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić