Wyjątkowe nagranie. Gorączkowe przygotowania do zimy

5

Leśniczy pracujący w Tatrzańskim Parku Narodowym zaprezentowali w mediach społecznościowych wyjątkowe nagranie. Na wysokości ok. 2000 metrów n.p.m. zarejestrowano bowiem żerującego niedźwiedzia, czyniącego ostatnie przygotowania do snu zimowego.

Wyjątkowe nagranie. Gorączkowe przygotowania do zimy
Żerujący niedźwiedź w masywie Opalonego Wierchu. (Facebook, Grzegorz Bryniarski, TPN)

Coraz niższe temperatury oraz pojawiające się w górach opady śniegu to znak, że przyroda powoli przestawia się w tryb zimowy. Tyczy się to zwłaszcza zwierząt, które gromadzą zapasy pozwalające im na przetrwanie tego trudnego czasu.

Zmiany w przyrodzie świetnie pokazuje najnowszy film opublikowany na profilu Tatrzańskiego Parku Narodowego na Facebooku. Leśniczy Grzegorz Bryniarski - rejestrując obraz smartfonem poprzez lunetę - zarejestrował niedźwiedzia, który w pocie czoła przygotowuje się do snu zimowego.

Żerujący niedźwiedź na znacznej wysokości

Zwierzę zostało dostrzeżone na wysokości ok. 2000 m n.p.m., w masywie Opalonego Wierchu. Leśniczy zwraca uwagę na fakt, że to właśnie tam panują obecnie dobre warunki do szukania pożywienia.

Masyw Opalonego Wierchu, na 2000 metrów, może nawet ciut wyżej. Żerujący niedźwiedź na brusznicach, na borówkach - tam jeszcze te owoce są. W lesie na dole już ich nie ma, no bo to już październik, a on zbiera żywność, no bo musi nabrać masy. Zima wnet, trza iść legać do gawry i temu tak intensywnie żeruje - opowiada leśniczy.

Leśniczy przekonuje także, że spotkanie niedźwiedzia na takiej wysokości nie jest niczym zaskakującym. To normalne, zwłaszcza jesienną porą.

Także jak kiedy uwidzicie niedźwiedzia powyżej 2000 metrów, to się nie dziwcie. Tam o jesieni jeszcze są owoce, także on się jeszcze pożywia (...) Jest to piękny widok, że w środku Europy mamy jeszcze dzikie niedźwiedzie - zauważa leśniczy.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić