o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Wyjeżdżasz na wakacje? Wrzuć monetę do zamrażalnika

177
Podziel się

Niewiele osób wie, że przed wyjazdem na urlop warto wrzucić monetę do zamrażalnika. To bez wątpienia bardzo ważna rzecz. Czemu ma służyć takie postępowanie?

Wyjeżdżasz na wakacje? Wrzuć monetę do zamrażalnika
Monety (Pixabay)
bEhfawXp

Wiele osób ma zapchaną zamrażarkę. Wiosną czy też latem pojawia się tam szczególnie dużo rzeczy - owoce, mięso, lody... Jeżeli w twoim zamrażalniku jest naprawdę dużo produktów, to przed wyjazdem na wakacje powinieneś pamiętać o prostej sztuczce z monetą.

Dlaczego? Jak spostrzega serwis parenting.pl, podczas wyjazdu na wakacje może dojść do awarii prądu.

bEhfawXr
Istnieje więc ryzyko, że cała zawartość zamrażalnika rozmrozi się i ponownie zamrozi. Niestety, takiego jedzenia nie można spożywać ze względu na ryzyko zatrucia pokarmowego - podkreślono.

Trik z monetą rozwieje wątpliwości

Tuż przed wyjazdem nalej wodę do szklanki i włóż do zamrażalnika. Gdy tylko wytworzy się lód, połóż na wierzchu monetę.

Po powrocie z wakacji zweryfikuj, jak mają się sprawy. Jeżeli moneta pozostała we wcześniejszym położeniu, to dobry znak. Świadczy on o tym, że podczas twojej nieobecności nie było przerwy w dostawie prądu.

bEhfawXx

Gdy moneta znajduje się w połowie lub na dnie szklanki, to najpewniej prądu nie było przez dłuższy czas. W takiej sytuacji lepiej nie ryzykuj i nie jedz produktów, które były w zamrażalniku. Z pewnością się rozmroziły i zamroziły ponownie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhfawXS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(177)
och je
2 dni temu
A ja wróciłem z wakacji i nie było szklanki, wody i monety oraz całej zawartości zostawionej przed [;-//.
Bzdura,
3 dni temu
po pierwsze dlatego, że prądu musiałoby nie być przez co najmniej 2-3 dni , żeby wszystko sie całkowicie rozmroziło. Raczej sie aktualnie nie zdarza,chyba że po katastrofalnej burzy, huraganie . Po drugie : autorka pewnie nie czytała "Lesia" Chmielewskiej - bo by wiedziała, że nawet ponownie zamrożone lody nie muszą powodować zatrucia pokarmowego , nie mówiąc o śmierci. Lansowane szeroko zalecenie niespożywania żywności ponownie zamrożonej jest tak samo prawdziwe, jak napisy "należy spożyć do ..." I jedno i drugie przyczynia się do absurdalnego marnotrawstwa żywności , co cieszy wyłącznie producentów.
xzx
3 dni temu
wiekszej głupoty nie słyszałem
bEhfawXT
Bez zapasów
3 dni temu
Przed wyjazdem rozmrażam lodówkę, po co ma przez m-c żreć prąd
oszczędny
3 dni temu
Ja wrzucam po 5 zł do skarbonko-puszki . Jak jest pełna to wymieniam na grubsze i mam 6 000 do 6 500 zł .Napełniona puszka waży . Nie trzeba brać pożyczki w banku a zawsze się coś uzbiera i coś się kupi.
qerywcery
3 dni temu
jeśli ktoś jedzie na wczasy i zostawia jedzenie w zamrażarce to chyba ma coś nie po kolei w mózgu. po co? po powrocie z wakacji można iść do klepu i kupić w miarę świeże.
Janusz
3 dni temu
nie mam monety ..... czy ktoś by mógł mnie wesprzeć???
polak
3 dni temu
zastosowanie razcej w indiach gdzie prad raz jest raz nie hahahah
drTeleporada
3 dni temu
a co za różnica czy żarcie z marketu będzie rozmrożone i zamrożone jeszcze raz? jak już pewnie ze 6 razy było przy dostawach i przeładunkach w hurtowniach, nie licząc tych już w samym sklepie.
abcX
3 dni temu
Wróciłem, otworzyłem zamrażarkę i nie było monety na wierzchu. W ogóle nie było monety, tylko kartka z napisem "Dziękuję"... I co z zamrożoną żywnością?
Emanuel
4 dni temu
Nie mam lodówki więc gdzie mam włożyć monetę?
dsd
4 dni temu
dobre, dobre to jest dobre
Ratunku!
4 dni temu
Szklanka wypełniona wodą po wstawieniu do zamrażalnika popęka, bo woda zamarzając zwiększa swoją objętość. Jeśli byłaby przerwa w dostawie prądu, to kawałki szklanki ulegną przemieszczeniu, bo lód, który był w szklance, ulegnie przynajmniej częściowemu rozmrożeniu. Poza tym tylko idiota wkłada monetę (siedlisko brudu i wszelkich zarazków) do miejsca, gdzie leży surowa żywność.
bEhfawXL
Fizyk za 5 zł
4 dni temu
Dawno takich bzdur nie czytałem. Pan redaktor to pewnie humanista, to znaczy człowiek nie lubiący nauk ścisłych... Dla tych co z fizyką są na bakier przykra wiadomość: lód jest lżejszy od wody więc będzie się utrzymywał na jej powierzchni. Musiałby się cały lód stopić aby moneta spadła na dno...Przy średnio izolowanej zamrażalce temperatura minusowa będzie się utrzymywała co najmniej kilkanaście godzin do 2 dni, po wyłączeniu prądu, lód w szklance całkowicie się stopi po 2-3 dniach od zaniku prądu bo trzeba sporo energii kinetycznej aby proces topnienia lodu postępował. Jeżeli w cywilizowanym kraju wyłączą prąd na 2 dni to będą się o tym rozpisywały gazety nawet w samym San Eskobarze, więc już na wakacjach będziesz wiedział, że żywność w lodówce jest do wyrzucenia.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić