Wyjeżdżasz na wakacje? Wrzuć monetę do zamrażalnika

492

Niewiele osób wie, że przed wyjazdem na urlop warto wrzucić monetę do zamrażalnika. To bez wątpienia bardzo ważna rzecz. Czemu ma służyć takie postępowanie?

Wyjeżdżasz na wakacje? Wrzuć monetę do zamrażalnika
Monety (Pixabay)

Wiele osób ma zapchaną zamrażarkę. Wiosną czy też latem pojawia się tam szczególnie dużo rzeczy - owoce, mięso, lody... Jeżeli w twoim zamrażalniku jest naprawdę dużo produktów, to przed wyjazdem na wakacje powinieneś pamiętać o prostej sztuczce z monetą.

Dlaczego? Jak spostrzega serwis parenting.pl, podczas wyjazdu na wakacje może dojść do awarii prądu.

Istnieje więc ryzyko, że cała zawartość zamrażalnika rozmrozi się i ponownie zamrozi. Niestety, takiego jedzenia nie można spożywać ze względu na ryzyko zatrucia pokarmowego - podkreślono.

Trik z monetą rozwieje wątpliwości

Tuż przed wyjazdem nalej wodę do szklanki i włóż do zamrażalnika. Gdy tylko wytworzy się lód, połóż na wierzchu monetę.

Po powrocie z wakacji zweryfikuj, jak mają się sprawy. Jeżeli moneta pozostała we wcześniejszym położeniu, to dobry znak. Świadczy on o tym, że podczas twojej nieobecności nie było przerwy w dostawie prądu.

Gdy moneta znajduje się w połowie lub na dnie szklanki, to najpewniej prądu nie było przez dłuższy czas. W takiej sytuacji lepiej nie ryzykuj i nie jedz produktów, które były w zamrażalniku. Z pewnością się rozmroziły i zamroziły ponownie.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić