Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
DSM
|

Wyniósł z pożaru dwóch niepełnosprawnych. Rodzina błaga o pomoc

8
Podziel się:

W listopadzie lokalne media informowały o tragedii rodziny z Kamionki Wielkiej. Spłonął drewniany dom, w którym mieszkało pięć osób. Jeden z mieszkańców wyniósł z pożaru dwoje niepełnosprawnych. Teraz rodzina prosi o pomoc.

Wyniósł z pożaru dwóch niepełnosprawnych. Rodzina błaga o pomoc
Rodzina z Kamionki Wielkiej w jednej chwili straciła wszystko. "Sami nigdy nie odbudujemy domu" (OSP Królowa Górna)

Rodzina w jednej chwili straciła wszystko. 13 listopada po godz. 17 w pięcioosobowym drewnianym domu w Kamionce Wielkiej wybuchł pożar. Jeden z mieszkańców wyniósł dwoje niepełnosprawnych, reszta rodziny o własnych siłach uciekła z płonącego budynku.

Do przyjazdu straży pożarnej ogień objął cały dom. Ze względu na trudny dojazd strażacy mieli problem z dotarciem na miejsce. Ogień gasili strażacy z OSP Bogusza, OSP Mystków, OSP Królowa Górna, OSP Mszalnica i z JRG nr 1 w Nowym Sączu.

Wyniósł z pożaru dwóch niepełnosprawnych. Rodzina błaga o pomoc

Rodzinie na szczęście nic się nie stało, ale dom nadaje się tylko do rozbiórki. Ogień zabrał dosłownie cały dobytek, niczego nie udało się uratować z płomieni.

Dzięki pomocy ludzi dobrego serca moja rodzina dostała pierwszą pomoc. Obecnie przebywamy w wynajmowanym mieszkaniu, które pochłania wszystkie zarobione środki - relacjonuje właścicielka domu.

"Sami nigdy nie będziemy w stanie odbudować domu". Rodzina prosi o pomoc i wsparcie w odbudowie domu. Wszystkie zarobione pieniądze są wydawane na zaspokojenie podstawowych potrzeb, nie ma jak odłożyć 300 tysięcy złotych na generalny remont. Link do zbiórki na stronie zrzutka.pl znajduje się TUTAJ.

Za każdą pomoc będziemy ogromnie wdzięczni. Chociażby najdrobniejsza wpłata i udostępnianie - za co z całego serca dziękujemy!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Maciek
4 miesiące temu
Każdy by chciał hajs. Skończyłem studia które sam opłaciłem mam w miarę dobrą prace. Chce zbudować swój dom ale gdy już nazbierałem kasę to się okazało że dalej mnie nie stać bo wszystko podrożało. Wiec dalej mogę obejść się smakiem. Ktos powie weź kredyt, nie dziękuje wyjdzie jeszcze drożej. A jako inteligenty człowiek szanuje swoje pieniądze. Współczuje tej rodzinie bo to straszne stracić dom w takich okolicznościach.
kocia
4 miesiące temu
a,gdzie Panstwo Polskie?
Ja też chcę
4 miesiące temu
Ja chcę zbudować dom !! też by się przydało nie 300,000 ale 100,000 tysiaków by starczyło ,pomóżcie drodzy rodacy ?????????
Ares
4 miesiące temu
A co mają bezdomni powiedzieć? Trzeba się było ubezpieczyć!
Konrad
4 miesiące temu
Dom na wsi za 300 tysięcy? bez żartów
James
4 miesiące temu
Trzeba się cieszyć że to nie Ameryka bo tam straż by polewała wodą ubezpieczony dom sąsiadów żeby się nie zapalił a nieubezpieczony może się spalić razem z ludźmi.
polsatka
4 miesiące temu
Może Pani Kasia pomoże ?
Ania
4 miesiące temu
A gdzie ubezpieczenie? Gdzie pomoc państwa, urzędów, fundacji dla rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi i to poszkodowanej przez los? Najłatwiej, rękę wyciągać - dej, bo się stało... Łoo matko. Jasne, że tragedia, jasne, że szkoda ludzi, ale to wszechobecne "niech inni się zrzucą", to już przyprawia o wymioty.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić