o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Wypadek księdza na paralotni. Uratował go 300-letni dąb

248
Podziel się

Było o włos od tragedii. Proboszcz z Ignalina leciał paralotnią, w pewnym momencie nastąpiła awaria sprzętu i duchowny zaczął spadać w dół. Na szczęście uratował go 300-letni dąb. Ksiądz wylądował w konarach drzew.

Wypadek księdza na paralotni. Uratował go 300-letni dąb
66-lletni ksiądz wylądował w konarach drzew. (Policja)
bDnObCRh

Niebezpieczny wypadek proboszcza z Ignalina (woj. warmińsko-mazurskie). 66-letni ksiądz Kazimierz w trakcie lotu paralotnią, na skutek awarii sprzętu zaczął spadać. Na szczęście duchowny spadł na 300-letni dąb, który rośnie blisko kościoła, co uratowało jego życie. Proboszcz wylądował w konarach drzewa, gdzie zawisł na linkach. Znajdował się 10 metrów nad ziemią.

"W sumie latałem kilkanaście minut. W chwili awarii zdążyłem tylko krzyknąć "Jezus Maria!" i więcej nie pamiętam - opowiadał w rozmowie z "Faktem" ks. Kazimierz.

bDnObCRj

Awaria techniczny była przyczyną wypadku

Jak wyjaśniła Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim prawdopodobną przyczyną zdarzenia była awaria techniczna - pęknięcie karabińczyka trzymającego linki skrzydła. W wyniku akcji ratowniczej 66-letni duchowny został ściągnięty na ziemię przy pomocy podnośnika Państwowej Straży Pożarnej.

Mężczyzna z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Tam też została pobrana mu krew do badań. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane - zapewnia policja.

bDnObCRp
Zobacz także: Awaryjne lądowanie awionetki. Wyrwało klapę bagażową
bDnObCRK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(248)
mocher
3 miesiące temu
Ważne że krzyknął Jezus Maria, to uratowało mu życie, gdyby krzyknął dajmy na to Ku..a m.ć to pewnie by nie przeżył. To był po prostu cud. Trzeba pielgrzymować do tego dębu.
dobra rada
3 miesiące temu
Niech się najpierw nauczy chodzić po wodzie, a dopiero potem lata.
Edward
3 miesiące temu
A oni kazali ścinać święte dęby
bDnObCRL
JANEK
3 miesiące temu
No to mamy milicję religijną, jak za najmroczniejszych czasów reżimu ciemnoty, gdzie człowieczeństwo i moralność odpływają do ścieku fanatycznej i fałszywej wiary. Zdemoralizowany ePiSkopat w Polsce dąży do wojny, żądny jest krwi, nie swojej, a naszej! BOJÓWKI "ŻOŁNIERZY CHRYSTUSA " PATROLUJĄ ULICE W POSZUKIWANIU OSÓB LGBT Agresywne pozy, paramilitarny ubiór, wymachiwanie zaciśniętymi pięściami na których owinięty jest różaniec jako kastet. Młodzi mężczyźni twierdzą, że patrolują ulice miast, okolice kościołów i pomników, by odpędzać stamtąd gejów i lesbijki. Na ich stronach internetowych i profilach w mediach społecznościowych można przeczytać o tym, jak bardzo ci katoliccy fanatycy religijni rwą się do walki: "Chcą bić ludzi ze społeczności LGBT, chcą patrolować ulice i bronić katolicyzmu siłą i przemocą, chcą przez swoje działania oczyścić Polskę z homoseksualizmu i Żydów" Liderzy "Żołnierze Chrystusa " czyli de facto paramilitarnych bojówek fundamentalistów religijnych - chwalą się poparciem najważniejszych ministrów w rządzie PiS.
EMMU
3 miesiące temu
to jego bóg go nie uratował, tylko 300 letni dąb. Tak sie kler bawi za nasze pieniądze!!!!!!!!!
Najnowsze komentarze (248)
wik
3 miesiące temu
Fajny proboszcz.
Spr wśr nar
3 miesiące temu
Dobrze że w odpowiednim miejscu rósł święty dąb, czas by się nawrócić. S
Lena
3 miesiące temu
Drzewo i straż pożarna oraz personel szpitala go uratował. A znając kapłanów i wierzących to nie po dziękują ludziom, którzy im pomogli tylko tym swoim bogom.
Renata
3 miesiące temu
Czuwał nad nim anioł Stróż! I tyle.
jos
3 miesiące temu
To teraz będą bredzić, że ocalił go Bóg albo Matka Boska!
katomoher
3 miesiące temu
Gdzie ten dab bo chcialbym tam pojsc z pielgrzymka na kolanach.
Jezu Icek
3 miesiące temu
Teraz ksiadz stanie przed sadem ePiSkopatu bo nie mowi sie Jezus Maria tylko Jezus Maryja.
Miecio
3 miesiące temu
Widać że porządny ksiądz.
bDnObCRD
brzeza
3 miesiące temu
To będzie dąb cudownego ocalenia
Tommy05
3 miesiące temu
Święty Dąb :)
Anioł
3 miesiące temu
Nie uratował go żaden dąb tylko Pan Jezus i Pani Maria których to duchowny zawezwał na pomoc..
ewi
3 miesiące temu
Dobrze,że dobrze się skończyło.
katolik hehe
3 miesiące temu
Bóg wezwał go do siebie a ochroniła go Maryja??? Bogata parafia skoro stać ją na zaspakajanie fanaberii proboszcza!!! A może doszedł do wniosku że rozgrzeszenie podniebne jest skuteczniejsze niż te z kościoła???
ip123
3 miesiące temu
Zupełnie jak Franek Dolas ..
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić