Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Wywód Morozowskiego w TVN24. Czarnek oburzony. "Pan tak na serio?"

344
Podziel się:

Bardzo gorąco zrobiło się po słowach, jakie padły z ust Andrzeja Morozowskiego na antenie TVN24. Na wywód dziennikarza w zdecydowany sposób zareagował minister edukacji Przemysław Czarnek.

Wywód Morozowskiego w TVN24. Czarnek oburzony. "Pan tak na serio?"
Słowa Andrzeja Morozowskiego oburzyły ministra edukacji (TVN)

W programie "Tak jest" Andrzej Morozowski pozwolił sobie na dość zaskakujący wywód. Sporą niespodzianką było to, co zaczął mówić w trakcie dyskusji dotyczącej nowego przedmiotu szkolnego o nazwie "historia i teraźniejszość".

Morozowski ocenił, że dopiero po 30 latach od upadku PRL w Polsce zaczęły pojawiać się publikacje, w których wskazuje się na pewne zalety komunizmu. - Zaraz po 1989 r. właściwie w czambuł potępiano różne lewicowe ruchy. A teraz jednak zaczęły się pojawiać publikacje, w których przeczytamy: "a to nie było takie złe. A to nie było takie złe. A tamto stworzono za czasów komuny" - mówił dziennikarz.

Gdyby do władzy po wojnie doszła prawica, no taka londyńska, to pewnie nie byłoby tego. Nie byłoby takiej walki z analfabetyzmem, takiej elektryfikacji i zapewne jeszcze kilku innych rzeczy. Ale ja mówię, musiało minąć ponad 30 lat, żeby ktoś usiadł i zaczął pisać takie rzeczy - dodawał.

W pewnym momencie głos zabrać chciała zaproszona do studia dr Iga Kazimierczyk. Morozowski jej jednak na to nie pozwolił i twardo kontynuował wywód.

Nie mówimy tylko o dużych miastach, gdzie ktoś w tym wieku ma dostęp nawet poprzez rodzinę, do innego modelu historii. Mówimy też o ludziach z mniejszych miejscowości - podkreślał.

Ostra reakcja Przemysława Czarnka

W zdecydowany sposób do wypowiedzi Andrzeja Morozowskiego odniósł się minister edukacji Przemysław Czarnek.

Oto koronny dowód na to, że przedmiot Historia i Teraźniejszość jest konieczny. Dość manipulacji resortowych dzieci, potomków komunistów. Panie Morozowski, Pan tak na serio? Nie byłoby elektryfikacji gdyby nie komuniści? - napisał na Twitterze.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(344)
Mirek
2 tyg. temu
po tym jak powiedział,że będzie walczył z cudzołóstwem w szkołach ,wśród uczniów,niczym już nie zaskoczy. No a Pereira to taki co to zapewmne w Raszia Tudey byłby liderem
WIDZ
2 tyg. temu
DWA TUZY ,,INTELIGENTNE INACZEJ'' CZARNEK I PEREIRA...
PolakPatriota...
5 miesięcy temu
Za Pana Czarnk na 1000% nie byloby elktryfikacji, tj dziś nie ma edukacji...
proboszcz
5 miesięcy temu
czarnek jest wytworem socjalizmu, typowy przykład awansu społecznego z chłopa małorolnego na ministra
Tak na serio
5 miesięcy temu
Odejdź pan, panie Czarnek i przestań gwiazdorzyć.To nie twój firmament. Dlatego im szybciej, tym lepiej.
KCPOP
5 miesięcy temu
NIECH CZARNEK SPRAWDZI ILE KOŚCIOŁÓW WYBUDOWANO ZA TZW. KOMUNY.
ner
5 miesięcy temu
Jak nic nie zrobimy z naszą edukacją, to za 20 lat nasze dzieci będą uczyły się o ,,Polskich obozach śmierci"
ner
5 miesięcy temu
Jak nic nie zrobimy z naszą edukacją, to za 20 lat nasze dzieci będą uczyły się o ,,Polskich obozach śmierci"
***** pis i k...
5 miesięcy temu
Coz ani z jednym ani z drugim się nie zgadzam, w polsce mamy za dużo ideologii, komunistów, faszystow etc.. Poprostu państwo powinno się jak najmniej do społeczeństwa wpieprzac, ja uważam pis i kk za chamow I skończonych idiotow, to nie chce żeby moje dzieci były uczone przez kk czy pis....
rubi
5 miesięcy temu
Czytając te komentarze, muszę niestety przyznać rację Czarnkowi.
polka
5 miesięcy temu
Czarnek a Ty na serio jestes ministrem edukacji?Wszyscy mysla ze to bardzo bardzo kiepski zart.Dobrze ze juz niedlugo znikniesz i nie bedziesz niszczyl dzieci i mlodziezy swoimi chorymi wizjami.
zzz
5 miesięcy temu
W tamtych krajach była cywilizacja. Nie było zaborów. Polska nie ruszyłaby gdyby nie PRL, tyle że trwał zbyt długo bo potem hamował. Tak jak teraz PIS. Polska przy prawicy sie nie rozwija. Żaden kraj się nie rozwijał. Pokaż JEDEN kraj który się rozwinął za rządów prawicy.
Polka i katol...
5 miesięcy temu
przyjaciele Kaczora to komuniści; np taki Jasiński;
Peter
5 miesięcy temu
Czarnek może się burzyć, ale najlepszym przykładem jest to, co zostało zmarnowane przez styropianowców. Poza tym, gdyby nie komuna, to gdzie prezesowałby taki Obajtek ? Przecież to Gierek wybudował Petrochemię w Płocku i w Gdańsku. Takie cuda, jak CMK, Port Północny, tzw Gierkówka będąca drogą S 1 i służąca do dziś. Można wiele jeszcze przykładów dawać, ale do Czarnka i tak nie dotrą...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić