Wzięli sobie warzywa z pola. Grozi im 5 lat więzienia

28

W powiecie ostrowskim doszło do nietypowej kradzieży. Dwóch mężczyzn w wieku 36 i 35 lat ukradli kilka tysięcy sztuk porów prosto z pola. Wartość skradzionych warzyw to około 8 tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Wzięli sobie warzywa z pola. Grozi im 5 lat więzienia
Dwaj mężczyźni odpowiedzą za kradzież porów. (KPP Ostrów Wlkp.)

Kilka dni temu, w nocy na policję zadzwonił mieszkaniec jednej z miejscowości powiatu ostrowskiego, zgłaszając, że ujął mężczyznę, który kradł z jego pola warzywa.

Policjanci na miejscu zastali zgłaszającego wraz z ujętym przez niego mężczyzną.

Jak ustalili funkcjonariusze, 36-latek wspólnie z rzekomo nieznanym mu mężczyzną przyjechali na pole samochodem z zamiarem kradzieży porów. Mężczyźni zabrali z pola wykopane warzywa i spakowali do samochodu którym przyjechali.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chciał jej ukraść torebkę. Dramatyczne nagranie z monitoringu

"Mafia porowa" rozbita

Funkcjonariusze ustalili, że to nie była pierwsza kradzież 36-latka. Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania zatrzymanego i w piwnicy znaleźli kilkadziesiąt sztuk poukładanych warzyw.

Funkcjonariusze szybko ustalili kolejnego z mężczyzn. Okazał się nim 35-latek, który przed policjantami ukrył się na strychu u swojego wspólnika.

Sprawcy zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

Właściciel szacuje, że z pola zostało skradzionych ponad 4 tysiące sztuk porów o wartości około 8 tysięcy złotych. Policjanci teraz ustalają jaka jest dokładna skala popełnionych przez mężczyzn kradzieży
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić