o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Z nudów przeglądał mapy Google. Znalazł wrak statku. Poznał historię załogi, która cudem przeżyła

25
Podziel się

Pewien użytkownik sieci, amator-poszukiwacz, przypadkiem odnalazł stary wrak statku, który osiadł na rafie nieopodal wyspy Sentinel Północny. Okazało się, że jego odkrycie nie jest niczym świeżym, a statek, który widzimy nieopodal brzegu wyspy, pozostaje w tym miejscu od 1981 roku. Jak się tam znalazł? To kawał niezwykłej i mrożącej krew w żyłach historii, z agresywnymi tubylcami w tle.

Z nudów przeglądał mapy Google. Znalazł wrak statku. Poznał historię załogi, która cudem przeżyła
Mapy Google. Brzeg wyspy Sentinel Północny. (Google Maps)
bEIMSNaZ

Użytkownik sieci odnalazł na mapach Google wrak statku - nieopodal wyspy Sentinel. Swoim odkryciem wywołał spore poruszenie w sieci. Szybko wyjaśniło się, że jego odkrycie nie jest niczym nowym.

Krótka historia wraku. Statek ten, jak się okazuje, podróżował z Bangladeszu do Australii. Niestety, plan znajdującej się na nim załogi, która podróżowała na południe, został pokrzyżowany przez pogodę. Pojawił się sztorm, który ostatecznie zmienił tor płynącego statku w taki sposób, że ten wpadł na mieliznę i na niej osiadł. 28 osób utknęło więc przy wyspie Sentinel Północny.

Niestety, o szybkiej ewakuacji nie było mowy. Sztorm zupełnie uniemożliwiał przybycie pomocy. Ryzyko niepowodzenia akcji ratunkowej było zbyt duże.

bEIMSNbb

Niesamowita historia z 1981 roku. Statek Primrose osiadł na rafie. Nagle do załogi zaczęli zbliża się tubylcy z dzidami

Załoga czekała więc na ratunek, jednak sytuacja była bardzo zła, bo rozbitkom brakowało pożywienia. Wkrótce miało jednak być jeszcze gorzej. W pewnym momencie marynarz zauważył "pomoc", która zbliżała się do wraku od strony lądu. Poinformował radośnie wszystkich o tym, co zobaczył.

Wkrótce okazało się, że nie był to ratunek, a tubylcy, którzy po dziś dzień znani są z agresywnego zachowania wobec niechcianych na swoim terytorium turystów. W 1981, widząc statek "nieprzyjaciół", zaczęli strzelać do niego z łuku.

bEIMSNbh

Załoga była zupełnie przerażona. Wówczas nadano słynny komunikat.

Dzicy ludzie, szacunkowo ponad 50 osób, niosący różnorodną broń własnej roboty przekazał przez radio kapitan Primrose do swojej kwatery głównej w Hongkongu.
Właśnie konstruują 2 lub 3 łódki, aby do nas podpłynąć - dodał.
Martwię się, że dorwą nas o zachodzie słońca. Życie wszystkich członków załogi jest zagrożone - stwierdził na koniec.
bEIMSNbi

Na szczęście krwiożerczy plan tubylcom, zwanym dziś Sentinelczykami, pokrzyżował wiatr. Choć próbowali oni podpłynąć w kierunku statku, to jednak ich proste łódki były z łatwością zawracane przez siły natury - z powrotem na wyspę. Pozostało im dalej rzucać dzidami i strzelać z łuku do statku - mając nadzieję, że któraś ze strzał dotrze do celu.

Załoga wkrótce, kiedy tylko sztorm ustąpił, została ewakuowana helikopterem, którym wybawiono z pułapki wszystkich 28 przerażonych rozbitków. Statek pozostał natomiast na rafie i zapewne będzie się w tym miejscu znajdował już na zawsze. Nikt, ze względu na Sentinelczyków, nie odważy się go stamtąd zabrać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIMSNbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
Lubię horory.
miesiąc temu
Niech nagrają Caniball Holocaust 3 :D
Al-Pha-X
miesiąc temu
ale ten statek nigdy nie zaginął, żeby teraz pisać o jego odnalezieniu, on znajduje się w tym samym miejscu od 40 lat..jego historia jest jasna i nieskomplikowana...odnaleziono to np. wrak Titanica po ponad 70 latach od zatonięcia....
zizi
miesiąc temu
Niech żyją w słodkiej nieświadomości
bEIMSNbD
Jurgen
miesiąc temu
No proszę. Do szkoły nie chodzili, Na erazmusa się nie załapali, kredytów u "palestyńczyków" nie brali - a mądrzy są i przewidujący.
Emil
miesiąc temu
SZCZESCIARZE Z TYCH SENTINELCZYKOW - nie maja ropy nie musza miec demokracji :P
Nie
miesiąc temu
Hmmmmm... Akurat po odcinku youtubera o nazwie welliextrime. Przypadek? Nie sądzę.
Kasia
miesiąc temu
Cierpliwość się opłaca.
nikkkkcccki
miesiąc temu
Nasi sąsiedzi - niemieccy i ruscy ludobójcy, po raz kolejny w XX wieku zaplanowali rozbiór Polski i nadal Nas "testują". Tylko silne państwo przetrwa w kolejnych latach te perfidne knowania. Naród suwerenny ma ciągle myśleć o godności swojej Ziemi. Nasza Ziemia jest podstawą Naszego bytu, to Matka i Żywicielka.....
cynik
miesiąc temu
A potem 10 miesięcy grupa Hindusów bez broni rozbierała statek na złom. W tym czasie dziesiątki razy odwiedzali ich tubylcy. Zawsze pokojowo nastawieni. Nawet jedzeniem się częstowali. Władzom Indii zależy na utrzymywaniu mitu o krwiożerczych tubylcach bo ta wyspa jest tylko kilka godzin motorówką od dużego miasta. I 50 km od pobliskich zamieszkałych wysp (widocznych z wyspy i vice versa).
zjz
miesiąc temu
komentatorzy, co za brednie wypisujecie...............
hehe
miesiąc temu
Jak by tam była ropa to już by tam była demokracja siła zaprowadzona
SZCZERZE
miesiąc temu
ja znalazłem legitymacje PZPR na bagnach na znane nazwisko polityka z POKO
et3
miesiąc temu
Autor nieźle popłynął. A to ci mieszkańcy wyspy mają broń atomową, że nikt się nie odważy tam popłynąć? Przecież pierwsza lepsza jednostka wojskowa by ich unieszkodliwiła bez zabijania.
bEIMSNbv
www
miesiąc temu
nasza SG robi to samo na granicy polsko-bialoruskiej
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić