aktualizacja 

Z zimną krwią zabił uczniów. Dostał surowy wyrok

110

Sąd w Michigan skazał 17-letniego Ethana Crumbleya na dożywocie za zastrzelenie uczniów w szkole w Oksfordzie w Stanach Zjednoczonych. Dwa lata temu w strzelaninie w szkole zginęło czterech uczniów, a siedmiu zostało rannych. Osądzeni zostaną także... jego rodzice.

Z zimną krwią zabił uczniów. Dostał surowy wyrok
Z zimną krwią zabił uczniów. Dostał surowy wyrok (Getty Images, David Guralnick)

30 listopada 2021 roku miał być zwyczajnym dniem dla uczniów szkoły średniej Oxford High School w stanie Michigan, USA. Nikt nie zdawał sobie sprawy, że tego dnia 15-letni wychowanek placówki zaplanował rzeź.

Ethan Crumbley wszedł do szkoły z bronią półautomatyczną, z której oddał 15-20 strzałów. Zabił cztery osoby, osiem ranił. Następnie zaczekał na terenie szkoły na przybycie policjantów.

Crumbley został oskarżony o terroryzm ze skutkiem śmiertelnym. Miał postawione cztery zarzuty zabójstwa pierwszego stopnia i siedem zarzutów ataku z zamiarem zabójstwa. Co najważniejsze w tej sprawie, 15-latek był sądzony jak osoba dorosła, dlatego mógł spodziewać się bardzo surowego wyroku. I taki też dostał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 20-letni kierowca z Cieszyna omal nie potrącił kobiety z dzieckiem

Sąd w Michigan skazał 17-letniego Ethana Crumbleya na dożywocie. Co więcej, rodzice Ethana również zostaną osądzeni, ponieważ kupili mu broń w prezencie i zignorowali jego problemy psychiczne.

17-letni Ethan w trakcie procesu przyznał się do morderstwa, obiecując jednocześnie stać się w więzieniu lepszym człowiekiem.

Jestem naprawdę złym człowiekiem. Zrobiłem okropne rzeczy, których nikt nie powinien robić. Skrzywdziłem wielu ludzi, nie zaprzeczam, ale nie zamierzam być taki - powiedział skazany.

Rodzice pójdą do więzienia?

Rodzice zabójcy, James i Jennifer Crumbley, oskarżeni są o zakup pistoletu dla syna i lekceważenie stanu jego zdrowia psychicznego. Czeka ich osobny ich proces.

Dziennikarze z USA przypominają, że kiedy media poinformowały o strzelaninie w szkole, Jennifer Crumbley miała napisać do syna: "Ethan, nie rób tego". Z kolei James Crumbley zadzwonił na numer alarmowy, aby zgłosić, że z jego domu zniknęła broń i wyrazić podejrzenie, że to jego syn może być strzelcem.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić