aktualizacja 

Zabijali młotem. Sprawcy usłyszeli wyrok

417

Sławomir H. i Piotr T. usłyszeli wyrok za brutalne uśmiercanie zwierząt. Zabijali świnie młotem uderzając w nie kilkukrotnie. Konały na podłodze zalanej krwią. Jak donosi Radio Szczecin lekarz weterynarii i kierownik fermy w Przybkowie (woj. zachodniopomorskie) skazani.

Zabijali młotem. Sprawcy usłyszeli wyrok
Zabijali świnie młotem. Zwierzęta konały w konwulsjach. Sprawcy usłyszeli dotkliwy wyrok (Facebook)

Wiosną 2018 roku wyszły na jaw drastyczne sceny, które miały miejsce na fermie w Przybkowie (woj. zachodniopomorskie). Jak opisuje Głos Szczeciński, pracownik fermy Cezary W. upublicznił nagrania, na których widać jak świnie, które nie nadają się do uboju są drastycznie mordowane za pomocą młotka. Mężczyzna uderza nim w głowy zwierząt, które leżą na zakrwawionej podłodze.

W tle słychać odgłosy konających zwierząt i tych, które za chwilę spotka ten sam, brutalny los. Po wszystkim, martwe zwierzęta spychacz zgarnia na stos. Wideo trafiło do obrońców praw zwierząt i powiatowego inspektora weterynarii w Szczecinku. Sprawa zostaje skierowana do sądu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewkulturze: Co zafascynowało Kubricka w filmie "'Babe"'?

Zabijali świnie młotem. Sprawcy usłyszeli dotkliwy wyrok

Po latach od drastycznych wydarzeń, sprawcy usłyszeli wyrok. Radio Szczecin przekazało, że Sławomir H. i Piotr T. spędzą rok i trzy miesiące za kratami. To nie jedyna kara jaką sąd nałożył na sprawców brutalnego mordu ponad setki świń. Jak wskazuje prokuratura, mężczyźni uśmiercili około 200 zwierząt.

Lekarz weterynarii i kierownik fermy w Przybkowie przez trzy lata nie mogą być właścicielami zwierząt. Nie mogą też podejmować z nimi żadnej pracy. Muszą również zapłacić po 5 tys. złotych na rzecz Schroniska dla zwierząt w Szczecinku.

Wyroki pozbawienia wolności nie są wyrokami w zawieszeniu ze względu na brutalność sprawców, którzy mieli zabijać świnie uderzeniami młota - cytuje lokalne radio sędzię Katarzynę Brambor-Kwiatkowską.
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić