Zabrała syna na plac zabaw. Nie była w stanie wrócić do domu

20

Do skandalicznej sytuacji doszło w województwie dolnośląskim. Funkcjonariusze policji oraz strażnicy miejscy interweniowali na placu zabaw po tym, jak otrzymali zawiadomienie o podejrzanie zachowującej się kobiecie z dzieckiem. Okazało się, że 38-latka była kompletnie pijana.

Zabrała syna na plac zabaw. Nie była w stanie wrócić do domu
38-latka zajmowała się dzieckiem, mimo że znajdowała się w stanie nietrzeźwym. Grozi jej wysoka kara (Policja Dolnośląska)

Jak informuje podkomisarz Wojciech Jabłoński z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, do interwencji doszło po otrzymaniu zgłoszenia telefonicznego. Na zawiadomienie funkcjonariuszy zdecydowali się świadkowie niepokojącego zachowania kobiety opiekującej się małym dzieckiem.

Skandal na placu zabaw. Pijana 38-latka zajmowała się małym dzieckiem

Na placu zabaw obok ulicy Ratowników w Polkowicach zjawili się funkcjonariusze policji oraz strażnicy miejscy. W tamtym czasie 38-latka próbowała już wrócić z 2-letnim synem do domu. Nietrzeźwą kobietę udało się jednak szybko zlokalizować, ponieważ ze względu na swój stan musiała zrobić sobie przerwę na odpoczynek.

Podkomisarz Wojciech Jabłoński potwierdził, że 38-latka zachowywała się agresywnie. Po przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że miała w organizmie aż 2,3 promile alkoholu. Nie była w stanie zadbać ani o własne bezpieczeństwo, ani tym bardziej 2-letniego syna. Chłopiec został przekazany pod opiekę babci, a jego mama spędziła noc w izbie wytrzeźwień.

38-latka usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Za swoje postępowanie może otrzymać karę nawet 5 lat pozbawienia wolności. Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Lubinie podejmie decyzję w kwestii dalszego sprawowania przez nią opieki nad 2-latkiem.

Zobacz także: Zobacz też: "Wężykiem" po mieście. Nagranie z obywatelskiego zatrzymania
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić