Zacierali za sobą ślady, ciała podpalono. "Rodzina z dziećmi, 5-6 osób"

W mediach pojawiły się kolejne zdjęcia z Buczy, która przez ostatnie tygodnia była okupowana przez Rosjan. W całym mieście leżą ciała cywilów, których zmordowali rosyjscy żołnierze. Dokładna liczba ofiar wciąż nie jest znana.

Zacierali za sobą ślady, ciała podpalono. "Rodzina z dziećmi, 5-6 osób"
Rosjanie chcieli zatrzeć ślady zbrodni. Próbowali spalić ciała ofiar (Telegram, Denis Kazanski)

Dziennikarz Denis Kazański pokazał kolejne zdjęcia z Buczy, która kilka dni temu została wyzwolona z rąk Rosjan. Na fotografii widać zmasakrowane ciała kilku osób należących do jednej rodziny. Częściowo spalone ciała porzucono na skrzyżowaniu ulic.

Masakra ludności cywilnej w Buczy

Znaleźliśmy zamordowaną i spaloną rodzinę z dziećmi. 5 lub 6 osób. Nie wiem, w których mediach społecznościowych można opublikować te zdjęcia ... Ich ciała leżą na skrzyżowaniu ulic Staro-Jabłonskiej i Iwana Franki - napisał na Facebooku dziennikarz Denis Kazański.

W sobotę 2 kwietnia wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar przekazała, że obwód kijowski został w całości wyzwolony z rąk Rosjan. Jeszcze tego samego wieczora pojawiły się doniesienia o masowych egzekucjach ludności cywilnej. Mer Buczy Anatolij Fedoruk powiedział w rozmowie z agencją AFP, że 280 osób zostało już pochowanych w masowych grobach.

Dzień później mówiono już o 410 ofiarach. Dziesiątki ciał leżało na ulicach, część z nich została spalona przez Rosjan. W Irpieniu również doszło do masowych egzekucji. Rosjanie mieli strzelać do kobiet, a później przejeżdżać po nich czołgami.

Rosja odpiera wszelkie zarzuty. Minister Spraw Zagranicznych Siergiej Ławrow stwierdził, że w Buczy doszło do "fejkowego ataku", który miał na celu zdyskredytowanie Rosji. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przekazał w oficjalnym oświadczeniu, że rosyjscy żołnierze nie mają nic wspólnego z mordem ludności cywilnej.

Najprawdopodobniej w masakrze brali udział nie tylko Rosjanie. Według relacji ocalałych Ukraińców w Buczy przebywali także kadyrowcy, których można było rozpoznać po ciemnozielonych mundurach. Wykazywali się "wyjątkowym okrucieństwem i barbarzyństwem".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Dramatyczne wydarzenia w Buczy. Egzekucje cywilów przez Rosjan
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić