Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Zaginięcie Madeleine McCann. Podejrzany może zostać zwolniony z więzienia

2

Christian B. złożył wniosek o zwolnienie warunkowe z więzienia. Decyzja wywołała niezadowolenie niemieckiego prokuratora, który prowadzi sprawę zaginięcia Madeleine McCann. Obawia się, że 43-latek wykorzysta sytuację, by uciec.

Zaginięcie Madeleine McCann. Podejrzany może zostać zwolniony z więzienia
Christian B. jest głównym podejrzanym w sprawie zaginięcia Madeleine McCann (Getty Images, Handout)

43-latek podejrzany w sprawie Madeleine McCann już wcześniej składał prośby o wcześniejsze zwolnienie. Jednak do tej pory jego wnioski były odrzucane. Christian B. odsiaduje obecnie wyrok za napaść seksualną na 72-letnią Amerykankę oraz handel narkotykami.

Zaginięcie Madeleine McCann. Christian B. zostanie zwolniony z więzienia?

Christian B. przebywa w mieście Kilonia w Niemczech. Jak podaje "Mirror", prokurator obawia się, że po zwolnieniu 43-latek ucieknie z kraju. Podejrzewa, że uda się do państwa, z którym Niemcy nie mają umowy o ekstradycji i w ten sposób uniknie sprawiedliwości.

Śledztwo w sprawie Christiana B. prowadzi Hans Christian Wolters. Prokurator zapowiedział, że nie dopuści do ucieczki 43-latka. Swój plan działania zdradził w wywiadzie dla magazynu "Sunday People". Jeżeli podejrzany o porwanie Madeleine opuści więzienie, prokuratura wykorzysta stary nakaz aresztowania.

Dysponuję kolejnym nakazem aresztowania za zgwałcenie (przez Christiana B. - przyp. red.) starszej kobiety tutaj, w Brunszwiku. Jeśli sąd w Kilonii wyda orzeczenie, że może wyjść z więzienia, zostanie aresztowany – cytuje Woltersa "Sunday People".
Zobacz także: Zobacz też: Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić