Zakaził koronawirusem 22 osoby. Został aresztowany

14

Mieszkaniec Majorki został aresztowany za zakażenie koronawirusem 22 osób. Mężczyzna chodził od pracy i na siłownię, mimo że wiedział, że chorował na COVID-19.

Zakaził koronawirusem 22 osoby. Został aresztowany
Policja zatrzymała mężczyznę, który świadomie zarażał innych. (Getty Images)

Mieszkaniec Majorki, który zaraził 22 osoby koronawirusem, został aresztowany. Jak przekazuje w oświadczeniu policja, śledztwo rozpoczęło się w styczniu po wybuchu epidemii w mieście Mancor de la Vall.

Celowo zakażał innych

Na lokalny posterunek trafiło doniesienie, że pracownik jednej z firm "ukrywa chorobę i celowo zakaża innych". Mężczyzna miał objawy typowe dla koronawirusa, ale je ignorował. Na prośbę kolegów zrobił test, ale nie poczekał na wynik.

Mężczyzna przychodził kilka dni do pracy, a po pracy szedł na siłownię. Według zeznań osób, z którymi wtedy się kontaktował, doskonale zdawał sobie sprawę z tego, co mu jest. Ponadto kiedy przechodził obok współpracowników, zdejmował maseczkę i na nich kaszlał. Mówił przy tym, że "wszystkich zarazi".

Wyniki testu na COVID-19 okazały się pozytywne. Osoby, z którymi się kontaktował, również wykonały testy. Koronawirusa wykryto u pięciu pracowników firmy, kilku członków ich rodzin i u trzech osób z siłowni.

Łącznie mężczyzna zaraził 22 osoby. Został zatrzymany przez policję pod zarzutem napaści.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Miejsca, gdzie najłatwiej zarazić się COVID-19
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić