Poznań. Zauważyli roztrzęsioną parę z dzieckiem. Natychmiastowa reakcja policji

190

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w okolicach ronda Śródka w Poznaniu. Policjanci zauważyli rodziców z małą dziewczynką na rękach. Wyglądali na bardzo roztrzęsionych. Jak się okazało, gdyby nie szybka reakcja policjantów mogłoby dojść do tragedii.

Poznań. Zauważyli roztrzęsioną parę z dzieckiem. Natychmiastowa reakcja policji
Policjanci uratowali dławiącą się dziewczynkę. (Policja)

W niedzielę 18 kwietnia ok. godz. 19:00 policjanci pełniący służbę na terenie Starego Miasta w Poznaniu zauważyli samochód na pasie awaryjnym przy rondzie Śródka. Obok auta stali rodzice z małą dziewczynką na rękach. Dorośli zachowywali się bardzo nerwowo. Całą akcję nagrały kamery monitoringu miejskiego.

Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do rodziców, by sprawdzić, co się dzieje. Jak się okazało, 16-miesięczna dziewczyna zadławiła się kawałkiem jabłka i nie mogła złapać oddechu. Mundurowi od razu przystąpili do działania.

Jeden z policjantów natychmiast ułożył dziewczynkę na przedramieniu, pochylił jej główkę i kilka razy klepnął między łopatkami, udrażniając w ten sposób drogi oddechowe. Drugi z funkcjonariuszy wezwał zespół ratownictwa medycznego, a pozostali zabezpieczyli miejsce zdarzenia i uspokajali wystraszonych rodziców. Po krótkiej chwili mundurowi wraz z rodzicami usłyszeli głośny płacz dziewczynki. Dziecko zaczęło oddychać. Szczęście rodziców było nie do opisania - relacjonuje Helena Dyla z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu.

Po kilku minutach na miejsce przyjechało pogotowie. Ratownicy medyczni zbadali dziecko, na szczęście dziewczynce nic się nie stało. Rodzice serdecznie podziękowali policjantom za uratowanie życia ich córeczce.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Uratowali uwięzionego koalę. Nagranie to hit w sieci
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić