Zakopane znów stanie w korkach? Zaplanowano remont, zamykają drogę

6

— Takie rzeczy możliwe tylko w Zakopanem — pisze rozgoryczona internautka, komentująca informację o utrudnieniach na ulicy Oswalda Balzera. Ta oblegana przez turystów droga wkrótce będzie częściowo zamknięta. Drogowcy przepraszają za utrudnienia, a mieszkańcy Zakopanego nie kryją poirytowania. Mówią o ''masakrycznych korkach''.

Zakopane znów stanie w korkach? Zaplanowano remont, zamykają drogę
Korki w Zakopanem to codzienność turystów i mieszkańców miasta (Agencja Wyborcza.pl, GWL Krak, Marek Po)

W okolicach 15 sierpnia w Zakopanem co roku jest najwięcej ludzi. Ten moment to szczyt letniego sezonu. Górale spodziewają się najazdu turystów, tymczasem drogowcy informują o utrudnieniach w ruchu, związanych z remontem.

Prace zaplanowano na Drodze Oswalda Balzera. To droga z Zakopanego w kierunku Jaszczurówki i Morskiego Oka, więc nietrudno sobie wyobrazić, ilu kierowców wybiera właśnie tę trasę. Nawet bez remontu i utrudnień, zdarza się, że dla kierowców to prawdziwa droga przez mękę.

Dlatego mieszkańcy Zakopanego są zbulwersowani informacją o remoncie, o czym napisał ''Tygodnik Podhalański''.

Takie rzeczy możliwe tylko w Zakopanem. Najbardziej oblegany tydzień wakacji, a główna droga prowadząca m.in. do Morskiego Oka, wielu dolin i term częściowo zamknięta. Brawo Leszek Dorula — denerwuje się jedna z mieszkanek miasta na profilu społecznościowym "Zakopane - rozmawiamy".

Kiedy należy spodziewać się utrudnień?

Internautka zamieściła również zdjęcie, dzięki któremu możemy poznać treść zawiadomienia. Okazuje się, że droga ma być częściowo zamknięta w dniach 11 i 16 sierpnia na odcinku od Ronda Świętego Brata Alberta na Bystrem aż do wejścia do Doliny Olczyskiej. Wybrano dość niefortunny moment.

Ruch będzie odbywał się wahadłowo. Roboty będą prowadzone od godz. 6:00 do do godz. 18.00. Ruch będzie przywracany stopniowo w miarę postępu prac. Termin może ulec zmianie z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne - poinformowali drogowcy.

Na koniec drogowcy przeprosili za utrudnienia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić