Wróć na
Aldona Brauła
|

Zamieszki w Bejrucie. Wściekli demonstranci weszli do siedziby MSZ

31
Podziel się

Kilkudziesięciu protestujących w Bejrucie weszło do siedziby MSZ. Libańczycy demonstrują po wtorkowym wybuchu, w którym zginęło ponad 150 osób, a ponad 5 tys. zostało rannych.

Zamieszki w Bejrucie. Wściekli demonstranci weszli do siedziby MSZ
(PAP)
bCXLUEqd

W Bejrucie trwają liczne protesty antyrządowe. Według najnowszych doniesień kilkanaście osób wdarło się na teren ministerstwa spraw zagranicznych. Libańczycy są wściekli po wtorkowym wybuchu, w którym zginęło 158 osób, a ponad 5 tys. zostało rannych

Liban czeka kryzys humanitarny

Na ulicach Bejrutu dochodzi do licznych aktów przemocy. Policja użyła siły wobec demonstrujących, w ich stronę rozpylano gaz łzawiący. Na placu Męczenników miało dojść do strzelaniny.

Do eksplozji doszło we wtorek 4 sierpnia. Wybuchło ponad 2 tys. ton saletry amonowej, która była składowana w jednym z portowych magazynów. Według ostatnich informacji prezydent wiedział o wszystkim i nie zareagował pomimo ostrzeżeń ze strony służb celnych i wojskowych.  

bCXLUEqf

Ksiądz ratował się ucieczką. Nagranie z wybuchu w Bejrucie

Tragedia pogłębiła nieufność wobec rządu, który już wcześniej uważano za nieudolny i skorumpowany. ONZ obawia się, że Liban czeka kryzys humanitarny. Wybuch w porcie, a także demonstracje mogą doprowadzić do braków żywności oraz niemożności kontynuowania walki z pandemią COVID-19. 

Wiele krajów już zaoferowało swoją pomoc. Stany Zjednoczone ogłosiły w piątek, że planują natychmiast wysłać żywność i leki o wartości 15 milionów dolarów (około 56 mln złotych). Wielka Brytania przeznaczyła 5 milionów funtów (około 24 mln złotych) na Liban pomocy. Polska wysłała do Libanu 11 medyków i 43 ratowników z psami oraz sprzęt i wyposażenie medyczne.

Czytaj także:

bCXLUEql
bCXLUEqG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
Petern
miesiąc temu
Każdy pretekst do zadymy jest dobry . To był wspaniały bogaty kraj .
Fyh
miesiąc temu
„ Wielka Brytania przeznaczyła 5 milionów funtów (około 24 mln złotych) na Liban pomocy”. Polska języka trudna języka.
Krzysztof
miesiąc temu
kto pisze te artykuły ? Bo mi sie wydaje, ze zatrudniani sa ludzie z innych krajów (Ukraina?). Ta składnia czasami przeraza
bCXLUEqH
ewa
miesiąc temu
Pytanie kto skorzysta na tym wybuchy ten go zainicjował.
neoconstantin
miesiąc temu
Urodzeni po 1990 roku Libańczycy nie pamiętają wojny domowej. Obecny prezydent tego państwa, onegdaj generał armii libańskiej i dowódca partyjnych bojówek libańskiej Falangi (głównego ugrupowania tamtejszych chrześcijan – maronitów), mógłby długo opowiadać o walkach swoich żołnierzy z Syryjczykami i Hezbollahem, jakie miały miejsce pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia.
Najnowsze komentarze (31)
jan102
miesiąc temu
Doburzają czego nie zrobili bombą.
Saletra
miesiąc temu
Thierry Meyssan wybuch w Bejrucie.
mały
miesiąc temu
tam mleko się rozlała więc u nas należałoby sprawdzic gdzie są takie magazyny i zabezpieczenie .
miner
miesiąc temu
Saletra aby wybuchła musi mieć "inicjator" czyli inny materiał wybuchowy inicjujący . Saletra raczej nigdy nie dostaje samozapłonu.
szok:(
miesiąc temu
POnoć tam są ci od lgpt!!???:(((
gość
miesiąc temu
Dzisiaj 75 rocznica zrzucenia bomby na Nagasaki. O Hiroszimie pisano, o Nagasaki zapomniano. Ten wpis tak ku pamięci.
Czytelnik
miesiąc temu
,,Kradzione nie tuczy,, trzeba było nie rekwirować nie swojego ładunku i wszystko byłoby w porządku
a jak u nas
miesiąc temu
Ciekawe jak u nas są składowane tego typu niebezpieczne materiały, nawozy, materiały wybuchowe, chlor i inne? Czy ktoś ma nad tym kontrolę i czy ktoś tego pilnuje? Bo też możemy obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku.
bCXLUEqz
Dugopis
miesiąc temu
Wyslać prezydenta, zeby im bułki porozdawał, bo pewnie głodni...
RóżowaPantera
miesiąc temu
Kompletnie nie rozumem Trumpa, połowa Amerykanów nie ma bezpieczeństwa żywnościowego, połowa Amerykanów bywa głodna, a ten zapowiada, że Stany Zjednoczone planują natychmiast wysłać żywność i leki o wartości 15 milionów dolarów.
lwiczka
miesiąc temu
Szkoda ludzi.Przez chciwosc i glupote bogoli stracili dorobek zycia,zycie i zdrowie.
antyklerykał
miesiąc temu
dzisiaj w gadzinowskich mediach trudno odróżnić zbrodnie dyktatora USA i izraela od tragedii, bezpieka CIA i mosad opanowały sztukę zamachów i prowokacji do perfekcji , resztę robi zakłamana propaganda !!!!...../...Wraz ze „Światem na Dłoni” odkrywamy prawdę, która przez dziesiątki lat była ukryta w ściśle tajnych dokumentach. Operacja Mockingbird Kiedy i gdzie: 1948–1976, USA O co chodziło: kontrola nad mediami Ważną częścią pracy tajnych służb jest prowadzenie tzw. wojny informacyjnej. W praktyce oznacza to dezinformację lub takie zniekształcanie informacji, że przedstawiają one rzeczywistość z określonego punktu widzenia. Jak to osiągnąć? Idealnym sposobem jest zyskanie władzy nad opiniotwórczymi mediami. Właśnie tak było w przypadku niechlubnie wsławionej operacji Mockingbird (drozd). Rozpoczęto ją tuż po zakończeniu II wojny światowej i kontynuowano przez ponad ćwierć wieku. Zajmował się tym specjalny oddział CIA........................więcej w artykule /Brudne operacje amerykańskiej CIA/
ulek
miesiąc temu
Kto pisze artykuły pytacie?No cóż ,ci co mają takie możliwości a nie umiejętności.
Jamicz
miesiąc temu
Czy natknęliście się gdzieś na wiadomość, że w Bejrucie po wybuchu było badane promieniowanie radioaktywne i że go nie ma, albo że jest?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić