Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|

Zamieszki w Bejrucie. Wściekli demonstranci weszli do siedziby MSZ

31
Podziel się:

Kilkudziesięciu protestujących w Bejrucie weszło do siedziby MSZ. Libańczycy demonstrują po wtorkowym wybuchu, w którym zginęło ponad 150 osób, a ponad 5 tys. zostało rannych.

Zamieszki w Bejrucie. Wściekli demonstranci weszli do siedziby MSZ
(PAP)

W Bejrucie trwają liczne protesty antyrządowe. Według najnowszych doniesień kilkanaście osób wdarło się na teren ministerstwa spraw zagranicznych. Libańczycy są wściekli po wtorkowym wybuchu, w którym zginęło 158 osób, a ponad 5 tys. zostało rannych

Liban czeka kryzys humanitarny

Na ulicach Bejrutu dochodzi do licznych aktów przemocy. Policja użyła siły wobec demonstrujących, w ich stronę rozpylano gaz łzawiący. Na placu Męczenników miało dojść do strzelaniny.

Do eksplozji doszło we wtorek 4 sierpnia. Wybuchło ponad 2 tys. ton saletry amonowej, która była składowana w jednym z portowych magazynów. Według ostatnich informacji prezydent wiedział o wszystkim i nie zareagował pomimo ostrzeżeń ze strony służb celnych i wojskowych.  

Zobacz także: Ksiądz ratował się ucieczką. Nagranie z wybuchu w Bejrucie

Tragedia pogłębiła nieufność wobec rządu, który już wcześniej uważano za nieudolny i skorumpowany. ONZ obawia się, że Liban czeka kryzys humanitarny. Wybuch w porcie, a także demonstracje mogą doprowadzić do braków żywności oraz niemożności kontynuowania walki z pandemią COVID-19. 

Wiele krajów już zaoferowało swoją pomoc. Stany Zjednoczone ogłosiły w piątek, że planują natychmiast wysłać żywność i leki o wartości 15 milionów dolarów (około 56 mln złotych). Wielka Brytania przeznaczyła 5 milionów funtów (około 24 mln złotych) na Liban pomocy. Polska wysłała do Libanu 11 medyków i 43 ratowników z psami oraz sprzęt i wyposażenie medyczne.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
jan102
2 lata temu
Doburzają czego nie zrobili bombą.
Saletra
2 lata temu
Thierry Meyssan wybuch w Bejrucie.
mały
2 lata temu
tam mleko się rozlała więc u nas należałoby sprawdzic gdzie są takie magazyny i zabezpieczenie .
miner
2 lata temu
Saletra aby wybuchła musi mieć "inicjator" czyli inny materiał wybuchowy inicjujący . Saletra raczej nigdy nie dostaje samozapłonu.
szok:(
2 lata temu
POnoć tam są ci od lgpt!!???:(((
gość
2 lata temu
Dzisiaj 75 rocznica zrzucenia bomby na Nagasaki. O Hiroszimie pisano, o Nagasaki zapomniano. Ten wpis tak ku pamięci.
Czytelnik
2 lata temu
,,Kradzione nie tuczy,, trzeba było nie rekwirować nie swojego ładunku i wszystko byłoby w porządku
a jak u nas
2 lata temu
Ciekawe jak u nas są składowane tego typu niebezpieczne materiały, nawozy, materiały wybuchowe, chlor i inne? Czy ktoś ma nad tym kontrolę i czy ktoś tego pilnuje? Bo też możemy obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku.
Dugopis
2 lata temu
Wyslać prezydenta, zeby im bułki porozdawał, bo pewnie głodni...
RóżowaPantera
2 lata temu
Kompletnie nie rozumem Trumpa, połowa Amerykanów nie ma bezpieczeństwa żywnościowego, połowa Amerykanów bywa głodna, a ten zapowiada, że Stany Zjednoczone planują natychmiast wysłać żywność i leki o wartości 15 milionów dolarów.
lwiczka
2 lata temu
Szkoda ludzi.Przez chciwosc i glupote bogoli stracili dorobek zycia,zycie i zdrowie.
antyklerykał
2 lata temu
dzisiaj w gadzinowskich mediach trudno odróżnić zbrodnie dyktatora USA i izraela od tragedii, bezpieka CIA i mosad opanowały sztukę zamachów i prowokacji do perfekcji , resztę robi zakłamana propaganda !!!!...../...Wraz ze „Światem na Dłoni” odkrywamy prawdę, która przez dziesiątki lat była ukryta w ściśle tajnych dokumentach. Operacja Mockingbird Kiedy i gdzie: 1948–1976, USA O co chodziło: kontrola nad mediami Ważną częścią pracy tajnych służb jest prowadzenie tzw. wojny informacyjnej. W praktyce oznacza to dezinformację lub takie zniekształcanie informacji, że przedstawiają one rzeczywistość z określonego punktu widzenia. Jak to osiągnąć? Idealnym sposobem jest zyskanie władzy nad opiniotwórczymi mediami. Właśnie tak było w przypadku niechlubnie wsławionej operacji Mockingbird (drozd). Rozpoczęto ją tuż po zakończeniu II wojny światowej i kontynuowano przez ponad ćwierć wieku. Zajmował się tym specjalny oddział CIA........................więcej w artykule /Brudne operacje amerykańskiej CIA/
ulek
2 lata temu
Kto pisze artykuły pytacie?No cóż ,ci co mają takie możliwości a nie umiejętności.
Jamicz
2 lata temu
Czy natknęliście się gdzieś na wiadomość, że w Bejrucie po wybuchu było badane promieniowanie radioaktywne i że go nie ma, albo że jest?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić