Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Zamordował taksówkarza i śmiał się z jego cierpienia. Zapłacił za to życiem

27
Podziel się:

Matthew Reeves stał się kolejnym amerykańskim więźniem skazanym na śmierć, którego egzekucja ostatecznie została przeprowadzona. Mimo że Reeves domagał się, aby pozbawienie go życia nie odbyło się przy użyciu trucizny, prośby nie wysłuchano.

Zamordował taksówkarza i śmiał się z jego cierpienia. Zapłacił za to życiem
Matthew Reeves, wbrew własnej woli, został stracony poprzez zastrzyk z trucizny (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Jak informuje New York Post, egzekucja została przeprowadzona w czwartek 27 stycznia. Matthew Reeves otrzymał śmiertelny zastrzyk w więzieniu w Holman w stanie Alabama.

Kara śmierci. Matthew Reeves został stracony za przestępstwo z 1996 roku

Matthew Reeves został skazany na śmierć za morderstwo, jakiego dopuścił się w 1996 roku. 18-letni wówczas Reeves zastrzelił kierowcę taksówki, u którego wcześniej zamówił kurs.

Już po dokonaniu morderstwa Matthew Reeves udał się na imprezę. Tam tańczył, a także wyśmiewał się ze swojej ofiary, w prześmiewczy sposób naśladując przedśmiertelne drgawki taksówkarza. W trakcie zabawy wciąż miał na rękach krew.

Matthew Reeves domagał się, aby jego kara śmierci została wymierzona z użyciem najnowszej metody. Polega ona na odessaniu tlenu, a następnie zastąpieniu go azotem i jest uważana za zupełnie bezbolesną.

Reeves nie chciał zostać uśmierconym przy użyciu zastrzyku z trucizną, co określał "torturami". Ostatecznie – po długiej batalii sądowej – jego wniosek odrzucono. Skazaniec odmówił spożycia ostatniego posiłku.

Zobacz także: Zobacz też: Kara śmierci. Barbarzyństwo czy sprawiedliwość?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Jamicz
4 miesiące temu
W Polsce również trzeba przywrócić orzekanie oraz wykonywanie kary śmierci za ludobójstwo, morderstwo i za zdradę państwa...
WLM
4 miesiące temu
Kiedy czarny zabija białego to w USA nikt nie demoluje ulic?
USA /
4 miesiące temu
85% Amerykanów uważa zastrzyk za zło / ..i żąda przywrócenia krzesła elektrycznego /.. gdyż morderca nie cierpi tak ja ofiara / zgadzam się
Tomasz
4 miesiące temu
to mi się u Amerykanów podoba, żyje sobie taki ponad 20 lat po zabójstwie, aż tu nagle pewnego dnia decyzja, jutro będziesz w dole wapiennym, i pozamiatane. Każdego dnia ten cwaniaczek myślał, oby tylko mnie nie wzięli dzisiaj, i to jest dopiero kara. jestem za wprowadzeniem tego do Polski
cczc
4 miesiące temu
Powinien publicznie zawisnąć.
574
4 miesiące temu
Według mnie. Sprawiedliwośćią byłoby. Jeżeli jest potwierdzone, że sprawca zabił osobę umyślnie i co do tego nie ma wątpliwości (wiedział co robi). Wyrok to zrobić takiemu sprawca to samo co zrobił. Oczywiście np. wypadek drogowy jest inną sprawą.
asj
4 miesiące temu
Dlaczego czekano 26 lat z egzekucją , wyrok winien być wykonany szybko.
danny
4 miesiące temu
o, dlaczego mnie nie dziwi, że to inzynier- ubogacacz?
ks. Marek
4 miesiące temu
BLM
Gypsy Crusade...
4 miesiące temu
W USA czarni stanowią około 13% populacji a popełniają 57% ciezkich przestępstw. Co ciekawe w UK te liczby są niemal identyczne. W pozostalych krajach Europy zachodniej, statystyki dotyczące przestępczości wg. grup etnicznych dawno temu zostaly utajnione...
PANISKO
4 miesiące temu
twarz nieskalana myślą...na cholere go trzymali tyle czasu:):)
lambaja
4 miesiące temu
26 lat później.. Parodia. Przecież to już inny człowiek.
jeery
4 miesiące temu
Kara śmierci TAK.
dddd
4 miesiące temu
brawo tylko za długo czekał i sposób zgładzenia powinien być taki sam w jaki sposób on zabijał.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić