o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aniela Siwek
|

Zapadła decyzja WHO. Są kolejne rekomendacje

240
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła w sobotę, że pandemia koronawirusa prawdopodobnie potrwa jeszcze przez "długi czas", a jej skutki będą widoczne przez kolejne dziesięciolecia.

Zapadła decyzja WHO. Są kolejne rekomendacje
Tedros Adhanom Ghebreyesus (YouTube)
bDgivTFN

Komitet Doraźny Światowej Organizacji Zdrowia zebrał się w piątek w Genewie, aby omówić obecną sytuację. To już czwarte takie spotkanie od ogłoszenia światowego kryzysu. Według WHO pandemia koronawirusa potrwa jeszcze bardzo długo, a jej skutki mogą być odczuwalne przez kolejne kilkadziesiąt lat.

WHO nadal ocenia, że ​​globalny poziom ryzyka COVID-19 jest bardzo wysoki - poinformowała po spotkaniu. 

Komitet składający się z 17 członków i 12 doradców jednogłośnie orzekł, że nadal mamy stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. Wezwano najbardziej dotknięte kraje do rygorystycznych blokad, mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.  Zachęcono także władze do intensywnego wpierania naukowców oraz lekarzy w opracowywaniu szczepionek i leków.

bDgivTFP

Taśmy. Historie podsłuchanych polityków i ujawnionych sekretów

To otrzeźwiające, gdy myślisz, że sześć miesięcy temu, kiedy zalecałeś ogłoszenie PHEIC [stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym], było mniej niż 100 przypadków i żadnych zgonów poza Chinami. Pandemia to kryzys zdrowotny, który zdarza się raz na sto lat, a jego skutki będą odczuwalne przez dziesięciolecia – powiedział mediom szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus wchodząc na spotkanie.

Komisja wezwała również do przyspieszenia badań nad pozostałymi "krytycznymi niewiadomymi" wirusa, takimi jak pochodzenie choroby i możliwość przenoszenia jej ze zwierząt na ludzi. COVID-19 zabił ponad 680 tys.osób na całym świecie. Zakażonych jest już 17,6 mln osób.

Czytaj także:

bDgivTFV
bDgivTGq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(240)
No proszę
3 miesiące temu
Na Białorusi zdecydował Łukaszenka że nie ma Pandemii no i NIE MA !
Zula
3 miesiące temu
Moi drodzy, nie skutki pandemi w 98% bezobjawowej będą miały skutki przez lata ale pozamykanie ludzi w domach, brak dostępu do lekarzy i edukacji na odpowiednim poziomie oraz wszystkie wałki i przekręty zrobione pod osłoną wirusa:/ Szwecja i Białoruś brawo!!!
Pol
3 miesiące temu
No comments
bDgivTGr
Mila
3 miesiące temu
Facet, który jest kryminalistą ubrał się w garnitur i mówi nam co mamy robić, świat zwariował
Joanna
3 miesiące temu
Polska pandemia to brak dostępu do szpitali przychodni badań brak diagnozy na inne choroby tu będzie duża śmiertelność a za co dostają lekarze pieniądze w przychodni za telefon co to ma być
Najnowsze komentarze (240)
Adam
2 miesiące temu
To nie pandemia a PLANDEMIA. Zaplanowana przez WEF akcja przestwienia swiata d.. gory na ich modle i stworzenia NWO. Ci wszyscy przestepcy z Davos powinni juz byc za kratami.
pawel
3 miesiące temu
gdzie pan był panie WHO pod koniec ubiegłego roku ? -na tylnym siedzeniu w samochodzie ONZ .
Rolek
3 miesiące temu
Nie bać się COVID.Dotleniać organizm. To Bakteria nie żaden wirus! Ludzie umierają na inne choroby a lekarze potwierdzają zgony na tzw. Covid. WHO to zlodzieje i oszuści.
Brajan
3 miesiące temu
Żal że ludzie wierzą w te sciemy
Juda567
3 miesiące temu
Bzdury! Ludzie ocknijcie się nie ma rządnej pandemii jest tylko tresura i wprowadzanie globalnego planu!
M-59
3 miesiące temu
Przerażające dane niestety dopoki nie wynajdą skutecznej szczepionki jesteśmy zagrożeni.
Seb
3 miesiące temu
Przestańcie już tych wszystkich ludzi kłamać i ściemniać bo w końcu was wyniosą i spalą na stosie ileż można, a ja będę pierwszym który to zrobi trujecie ludzi sami przez te maski które mają straszny skutek uboczny jeśli chodzi o nasz organizm 5 min w maseczce ma większy wpływ na nasze płuca niż wypalenie 10 papierosów dwutlenek węgla który wydychamy powoduje że zagrzybiamy nasze płuca o czym nie informujecie w waszych wypowiedziach panowie i panie z who.. Wstyd.
Antykomuch
3 miesiące temu
Ale wymyślili! Aż ponad pół roku na tym się zastanawiali. Takie brednie opłacamy z naszych podatków.
bDgivTGj
Atana
3 miesiące temu
Zwykła grypa zabija co roku 600000 tys. ludzi plus inne choroby to światowa statystyka ma się nijak do globalnego covid19.Ciekawe kto dał życie temu wirusowi,bo tak jak w Sparcie,eliminuje jednostki słabe,chore,nieproduktywne,jestem pod wrażeniem.
MJj
3 miesiące temu
To co że zwierzętami skoro prawie każdy ma kota i psa. Tak z ciekawości to jest wirus czy bakteria. Nie bójmy się wirusa on jest martwy,bójmy się bakterii.
max
3 miesiące temu
Mafijna światowa organizacja niebędzie nami rządziła jak mamy rzyć przez nich człowiek straci prace niebedzie miał z czego żyć garstka ludzi obłąkanych lekarzy pieprzy jakieś farmazony o koronowirusie i jeszcze na tym zarabia jak tak dalej będzie zniszczą cały świat swoimi restrykcjami. Juz normalnie niemozna iść do lekarza bo szpitale i przychodnie pozamykane człowiek na inne choroby gdzie ma się leczyć i u kogo mam dosyć noszenia głupich masek w których w upały w pracy nie idzie w nich wyrobić niema czym oddychać świeżym powietrzem ściągniesz z nosa to grożą dyscyplinarnym zwolnieniem atak naprawdę przez te maski i pozamykane przychodnie będzie coraz gorzej będziemy umierać nie przez cowida tylko głupotę światowej mafijnej organizacji która w dobie kryzysu światowego robią z ludzi królikow doświadczalnych dokąd zmierza ten świat do zagłady ludzkiej aż strach coto dalej będzie.
Tomek
3 miesiące temu
Jestem drobnym przedsiębiorcom jak tak dalej pójdzie wszystko się pozamyka ludzie potrącił pracę i Bedzie bardzo źle apeluje dajcie żyć tak jak w Szwecji, więcej ludzi umiera na raka i wpadkach samochodowych niż na ten covit19 przestańcie straszyć
Monika
3 miesiące temu
Tylko czemu jak idziesz w Polsce do szpitala że złamanym palcem to każą ci podpisac że jesteś tam z powodu coronawirusa....to jakieś bzdury to co oni sobie wyprawiają
To_ja_Adolf
3 miesiące temu
ta cała pandemia to wina Tuska.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić