Zapytała jakie należą jej się alimenty. Tego się nie spodziewała

33

Alimenty na dziecko to wciąż bardzo gorący temat w mediach. Wiele kobiet skarży się, że zasądzone kwoty są stanowczo za niskie lub, że ojcowie dzieci niechętnie płacą. Okazuje się, że niektóre matki nawet nie wiedzą ile powinny dostawać.

Zapytała jakie należą jej się alimenty. Tego się nie spodziewała
Wysokość alimentów jest czasami bardzo niska. (Pixabay)

Alimenty to temat drażliwy i często powtarzany w mediach. Wiele kobiet skarży się, że ich byli partnerzy nie płacą lub płacą za mało. Wysokość alimentów może być bardzo różna i często zależy od dochodów oraz sytuacji materialnej rodziców.

Zbyt małe alimenty

Wysokość alimentów ustala się na podstawie wieku dziecka, zarobków ojca, potrzeb dziecka i podziału opieki nad dzieckiem.

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy ile pieniędzy mogłyby otrzymywać. Super Express przytacza post jednej z internautek, która próbowała dociec, jakie alimenty jej przysługują. Zapytała inne mamy, ile one dostają.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Lex Tusk" to bubel prawny? Poseł PiS "odbija piłeczkę"
Nie wiem ile zarabia ojciec dziecka i jak określić kwotę - uzasadniła swoje wątpliwości.

Pod postem pojawiło się dziesiątki komentarzy. Kobiety dzieliły się swoimi historiami i kwotami jakie dostają na dzieci. Najczęściej przewijały się kwoty w zakresie od 300 do 800 zł.

Rany boskie! 600 pln dziecko lub mniej? Ojcowie na medal.


Dziewczyny jak czytam, ile macie alimentów, to za głowę się łapię. 300zl? 500zl? Co z takim ogromem forsy zrobić, jak wszystko jest takie drogie? Ojcowie są śmieszni, serio.
Też to czytam i jestem przerażona, 500 zł to na angielski wydaję miesięcznie, a gdzie instrument, logopeda, dojazdy do szkoły i jedzenie ekologiczne, które jest 5 x droższe - czytamy w komentarzach.

Wiele kobiet powiedziało, że i tak nic nie dostaje, bez względu na wysokość zasądzonych alimentów. Kiedy ojcowie nie płacą na swoje dzieci, wtedy matki mogą skorzystać z alimentów z funduszu alimentacyjnego. Muszą jednak spełniać wymagania dochodowe.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić