o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

"Zasadę mam prostą". Ksiądz z Gdańska wywiesił na kościele zaskakujący baner

789
Podziel się

Proboszcz parafii Bożego Ciała w Gdańsku postanowił przekazać światu wiadomość. Na jednej ze ścian kościoła wywiesił specjalny baner, który wywołał w sieci falę komentarzy.

"Zasadę mam prostą". Ksiądz z Gdańska wywiesił na kościele zaskakujący baner
Kościół Bożego Ciała w Gdańsku (Wikimedia Commons)
bEqteRNh

Księża wybierają w trakcie pandemii różne sposoby dotarcia do wiernych. Proboszcz parafii polskokatolickiej Bożego Ciała w Gdańsku na jednej ze ścian świątyni wywiesił specjalny baner. Treść przesłania została podsumowana bardzo wymownym podpisem "I ja się pod tym podpisuję. Ksiądz Proboszcz".

Baner zamieszczono na jednej ze ścian kościoła. Na granatowym tle wydrukowano biały napis z przesłaniem od księdza dla wiernych na trudne, pandemiczne czasy. Treść pomimo pierwszego zdania "Zasadę mam prostą" była nie do końca zrozumiana przez internautów. Cała inicjatywa wywołała w sieci falę komentarze i wzbudziła kontrowersje.

bEqteRNj
Zasadę mam prostą. Nie zaglądam innym do portfela, łóżka i sumienia. Patrzę i zaglądam za to w swoje odbicie w lustrze z nadzieją, że zawsze zobaczę człowieka. Nie świnię. Zrozum. Kochaj. Szanuj. I ja się pod tym podpisuję. Ksiądz Proboszcz - napisano na banerze.

Ksiądz zabrał głos w sprawie w rozmowie z portalem Trójmiasto.pl. Wytłumaczył, co skłoniło go do tej akcji. Okazuje się, że tekst z baneru duchowny znalazł w internecie. Przyznaje, że była to reakcja na prośby wiernych, aby odniósł się do wydarzeń mających miejsce po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

bEqteRNp

Ksiądz zabrał głos w sprawie Strajku Kobiet. Sam przyznał, że przypadek jednej z protestujących, która weszła do kościoła, zmusił go do refleksji i wywieszenia baneru. Duchowny broni jej i zgadza z wypowiedzianymi przez nią słowami "Jeżeli ktoś wchodzi w moje życie z butami, to musi się liczyć z rewizytą". Ksiądz zgodził się z tym, że kościół rzymskokatolicki pcha się ludziom z butami w życie.

Tak się dzieje. Kościół rzymskokatolicki ingeruje w każdą dziedzinę życia i nie pozostawia ludziom wolnej ręki. Kiedy ci chcą przedstawić swoje zdanie, to są przeganiani - przyznał ksiądz.
Zobacz także: Szczepionka na COVID-19. Doradca premiera prof. Andrzej Horban mówi o "głupich" teoriach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqteRNK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(789)
IXI
3 miesiące temu
On też przegania tych, co próbują przedstawić swoje zdanie.
IXI
3 miesiące temu
Poznałem tych klechów, dla których przez 10 miesięcy grałem w kościele na organach. Ten baner zrobili pod publikę. Niczym nie różnią się te klechy od rzymsko-katolickich. Ta sama arogancja w stosunku do zwykłych ludzi. A fanatyzm religijny jeszcze większy.
Matt
4 miesiące temu
Pamiętajcie ze ten ksiądz jest z kościoła Polskokatolickiego a nie Rzymskokatolickiego. Ja uważam ze kościół Polskokatolicki jest dużo lepszy od Rzymskokatolickiego.
bEqteRNL
LIPIEC
5 miesięcy temu
OBY TAKICH BYŁO WIĘCEJ ;BO INNI TO CHYBA DĄŻĄ DO KOŃCA TEGO KOŚCIOŁA ;CO NIE OZNACZA ŻE LUDZIE NIE BĘDĄ WIERZYĆ W BOGA .
Sarason
8 miesięcy temu
Bravo
Arek
8 miesięcy temu
co tu komentowac jest gosciuwa
kpina
8 miesięcy temu
Ojej - w tej akurat części "chrześcijanizmu" funkcjonariusze podkreślają to że służą swoim wiernym. Więc nic dziwnego że od razu zadziałało przyzwyczajenie i od razu zgodził się z poglądami tej pani. W końcu jak się ma około 360 wiernych to jeden potencjalny wierny to duży przyrost. Przecież sam na siebie nie zarabia - nie chodzi do innej pracy z której utrzymuje budynek, parafię, siebie i możliwe że rodzinę. Druga ciekawa rzecz - czy jak większość z tych 360 wiernych dogada się aby jakąś zasadę zmienić czy wprowadzić nową - to także pan proboszcz poprawi swą wersję biblii? To przecież prokonsumencki kościół - jak będą chcieli wymieniać się żonami i mężami to powinien to zaakceptować. Ba - wprowadzić do własnej biblii?
dems
8 miesięcy temu
Szkoda, że taki mądry ksiądz jest aż w Gdańsku. Już go ubóstwiam. A gdzieś w Poznaniu inny ksiądz zakazał na mszy noszenia maseczek wiernym ( to fakt, nie żarty), niestety są ludzie i ludziska, księża i .....
internet
8 miesięcy temu
NaTemat: "– Każda sprawa jest inna. Nikogo nie potępiany. Zawsze potępiamy grzech, nie człowieka – tłumaczy ksiądz Rafał Michalak. Jest proboszczem parafii pw. Bożego Ciała w Gdańsku, która liczy 360 wiernych. Mówi, że nie drażni go, że ktoś jest homoseksualistą, ale to, że obnosi się ze swoją seksualnością, to samo dotyczy osób heteroseksualnych." A jednak....
Ania
8 miesięcy temu
Przypominam tylko tym niezbyt rozgarniętym podczas czytania że to "ksiądz" tzw polskokatolicki, czyli po prostu protestant. Tam nie ma spowiedzi, sakramentów, za to jest pełna dowolność działania i nauki, włącznie z nieprzestrzeganiem przykazań - bo co kto sobie założy zbór, to wprowadza swoje zasady, na tym i na tej samowoli to wszystko polega. A pastor wkurzył się po prostu, że nie ma takiego wpływu jaki ma kościół rzymski i już :)
ale magik
8 miesięcy temu
A ja jestem ciekaw jaką zasadę przyjmuję ksiądz proboszcz - bo cały ten baner to odwrócenie uwagi. Co on przyjmuje jako zasadę przy ocenie jaki wiek płodu jest granicą między byciem człowiekiem - wraz z przysługującą mu ochroną prawa do życia a do kiedy można go zabić i wyrzucić do kosza. A druga rzecz to czy wystarczy duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu aby odebrać to prawo do ochrony życia - nawet olewając to czy to człowiek czy nie - z czysto prawnego punktu widzenia. Skoro jeden przepis nadaje prawo do życia, dodatkowo nie następują przesłanki do przerwania ciąży z tytułu czynu zabronionego - gwałtu , ani zagrożenia życia lub zdrowia matki - to czy prawo powinno w oparciu o tylko przypuszczenie pozwalać na odebranie prawa do życia? To może od razu przyjąć zasadę - tylko od porodu, wywalić wszelkie przepisy i prawa dotyczące macieżyństwa - bo skoro to przyjmujemy jako stan zdrowia oraz część ciała "matki" - to po co wszelakie przywileje i prawa wymyślane z myślą o ochronie niepoczętego dziecka.
asd
8 miesięcy temu
Myśli pozytywnie.
Jacek
8 miesięcy temu
To tacy księża w Polsce są? Ciekawe. Nawet fajne zjawisko. Szkoda tylko, że istnieją niczym jednorożec.
bEqteRND
PRZYPOMINAM
8 miesięcy temu
To jest ksiądz kościoła POLSKOKATOLICKIEGO, a nie rzymskokatolickiego, to ogromna różnica.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić