o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

Zaskakujący zwrot ws. Zbigniewa Stonogi. Odmówił wyjaśnień ze względu na stan zdrowia

29
Podziel się

W środę znany polski biznesmen Zbigniew Stonoga usłyszał w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie nowe zarzuty. Chodzi o wyłudzenie nieruchomości wartych ok. 5,5 mln zł. Stonoga nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Zaskakujący zwrot ws. Zbigniewa Stonogi. Odmówił wyjaśnień ze względu na stan zdrowia
Zbigniew Stonoga (Wikimedia Commons)
bEgAdgWd

Zbigniew Stonoga usłyszał zarzuty dotyczące oszustwa z 2011 r. Chodzi o wyłudzenie od zadłużonego małżeństwa czterech nieruchomości wartych ok. 5,5 mln złotych.

Znany biznesmen nie przyznał się do winy. Z ustaleń PAP wynika, że powiedział prokuratorowi, iż nie będzie składał wyjaśnień, bo uniemożliwia mu to stan zdrowia.

Podejrzany nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. Zbigniew S. został zatrzymany w związku z tą sprawą na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania i pozostaje tymczasowo aresztowany - przekazał PAP rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś.
bEgAdgWf

Zbigniew Stonoga był wielokrotnie karany. Czekają go kolejne zarzuty

Zbigniew Stonoga był już skazany za liczne przestępstwa. Od 2000 r. zapadło wobec niego 28 wyroków skazujących. Obecnie toczy się przeciwko niemu kilka równoległych postępowań karnych. Jeszcze w tym tygodniu usłyszy kolejne zarzuty w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga, która ścigała go dwoma listami gończymi.

bEgAdgWl

Polski biznesmen w ubiegłym roku uciekł do Norwegii, gdzie bezskutecznie ubiegał się o azyl polityczny. Następnie przeniósł się do Holandii, gdzie w styczniu został zatrzymany.

Zbigniew Stonoga 2 czerwca został sprowadzony z Holandii do Polski na podstawie 7 listów gończych wystawionych przez prokuratury i sądy. Prokuratura Krajowa przekazała, że holenderski sąd zdecydował o wydaleniu go i podzielił stanowisko polskiego wymiaru sprawiedliwości o wysokiej szkodliwości czynów podejrzanego.

Zobacz także: Jak zdobyć certyfikat szczepienia na COVID-19? Wyjaśniamy

bEgAdgWm
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgAdgWG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(29)
Maciej4563
3 dni temu
Kukielki piekące i zapalenie kłębuszków nerkowych i przebyty udarek to jest to na co ta kanalia wiecznie się skarżyła w swoich materiałach wideo
awag
3 dni temu
Teraz udaje chorego i czeka kiedy wrócą peowsko-unijne, niezależne sądy to wyjdzie na wolność a państwo polskie jeszcze mu zapłaci odszkodowanie za odsiadkę.
hmm
3 dni temu
oooo to jeszcze nie popełnił samobójstwa ? dziwne
bEgAdgWH
kloss88
3 dni temu
dzialaja jak na Bialorusi
Koryto+
4 dni temu
Szukali, szukali aż coś znaleźli 10 lat wstecz. Tak działa pisowska prokuratura.
Mike
4 dni temu
Autor artykułu widać ze Opłacany przez Ministerstwo pana Zero
Barnaba
4 dni temu
Coś czuję, że za chwilę będzie "wszystkie stonogi wybite co do nogi".
Tymek
4 dni temu
Panie Boże obroń nas ludzi z PISu od tych bandytów z PO KO SLD PSL.Złodzieje umieją się obronić mają swoje Sądy z tej Nadzwyczajnej Kasty..Stonoga i inni dawno już POwinni być za kratami.Cała elita bandycka Tuska.
Anakhonda
4 dni temu
Dość tego nielegalne instrukcja won od Ludzi Wolny Żywy Człowiek
ZK Wronki
4 dni temu
A ja się ciesze ze PiS buduje nowe więzienia .
Tomasz co mas...
4 dni temu
metoda Giertycha udawaj chorego a najlepiej nieprzytomnego i poznajesz tylko rodzinę i swojego adwokata...żenujący spektakl
PiSiorki
4 dni temu
górą
złodzieje z
4 dni temu
PO w półapce ,brawo PiS
bEgAdgWz
Od ognia
4 dni temu
wody i POwskich rządów bron nas panie Boze .
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić