Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Bezczelne oszustwo na OLX. Wydał 490 zł. Dostał... worek ziemniaków i karteczkę

206
Podziel się:

Oszuści nie przestają zadziwiać swoją pomysłowością. Tym razem ofiarą nowego pomysłu na nieuczciwy zarobek padł mieszkaniec Świdnika. Zamiast zamawianego produktu dostał... ziemniaki i liścik z przestrogą na przyszłość.

Bezczelne oszustwo na OLX. Wydał 490 zł. Dostał... worek ziemniaków i karteczkę
Oszust wysłał klientowi nie produkt, który zamawiał, a ziemniaki i list. (Policja)

Mieszkaniec Świdnika zamówił na OLX-ie replikę broni. Tytuł ogłoszenia brzmiał: "#ZDJĘCIA# ASG hk-03 specna arms po tuningu". Zapłacił za towar 490 zł.

Kiedy otwierał paczkę, jego oczom ukazał się kilogram ziemniaków, a nie replika broni. Do ziemniaków było dołączone zdjęcie produktu, który miał być przedmiotem aukcji.

Oszust przesyłkę opatrzył liścikiem. Ostrzegł w nim kupca, by następnym razem dokładnie czytał opis i tytuł ogłoszenia. Jak stwierdził, z ogłoszenia wynikało, że przedmiotem aukcji jest tylko zdjęcie repliki, a nie ona sama.

Policja i prokuratura bada sprawę. Lubelska policja podkreśliła, że mieszkaniec Świdnika padł ofiarą "wyjątkowo bezczelnego oszustwa".

Zobacz także: Prokuratura zbada słowa papieża Franciszka. Joanna Scheuring-Wielgus o "głupocie Zbigniewa Ziobry"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(206)
!@#$
8 miesięcy temu
Radzę unikać OLX
***** OSZUSTÓ...
8 miesięcy temu
Przynajmniej coś dostał. Ja zamówiłem parę używanych opon od pewnego sprzedającego ze Szczecina, i nigdy nie dotarły, kontaktu zero. OLX w między czasie zmienił layout i nawet wiadomości przepadły.
Qwertyuiop P...
rok temu
No to się wsadził w oszustwo aaaahahhahahahahaha.
Marzena
rok temu
Nie zawracałabym sobie głowy ziemniakami. A jeśli już to zainwestowałabym w buraka, wymowniejsze warzywo w tej sytuacji. Oszustom oczywiście mówię stanowcze: NIE!
Ale
rok temu
czemu ziemniaki?
ROZUM
rok temu
Ci miłośnicy broni to jednak wyjątkowo tępi są. Dlatego jestem przeciwny liberalizacji dostepu do broni w Polsce. Z pewnością gdy ja dostaną zrobią nią krzywdę sobie lub innym.
szpila
rok temu
ja bym sprawił że zjadł by wszystkie te K artofelki bez okraszenia i to w szybkim tempie !!!
Kenneth
rok temu
W czym problem? Dokonując zakupu na odległość w ciągu 14 dni kupujący może odstąpić od umowy bez podania przyczyny. Chyba, że chodzi tylko o zrobienie sensacji.
qwerty
rok temu
Gdyby sprzedający chamsko nie dołożył ziemniaków i karteczki, to w sumie nie można byłoby mu nic zarzucić. Jest w opisie, że zdjęcia danego przedmiotu? Jest. A to, że ktoś jest w stanie zapłacić za zdjęcie 490 zł - no cóż, rożne ludzie mają dziwactwa i kupują różne rzeczy za chore pieniądze. Jeśli kupujący miałby do sprzedającego jakieś pretensje, że dostał zdjęcie, to wystarczyłoby mu wtedy grzecznie odpisać, że w opisie jest informacja co jest przedmiotem sprzedaży i wtedy zamiast perfidnego oszustwa wyglądałoby to na nieuwagę kupującego.... Oczywiście, żeby nie było, takich oszustw nie pochwalam. ;)
KUCIA
rok temu
A TAK WOGÓLE PO CO MU BROŃ ?!? CHCIAŁ Z NIĄ IŚĆ NA WOJNĘ ?!?
Grzdacz
rok temu
Sprzedający ma rację. Wyraźnie napisał: zdjęcia.
tomasz.rze
rok temu
To bardzo pouczająca akcja. Kilku kupujących z nieumiejętnością czytania ze zrozumieniem i szybko Janusze internetu nauczą się czytać opisy. A jeśli nie - to smacznego!
Jak
rok temu
się zdobywa wykształcenie w KULu to nie ma co się dziwić.
Emigrant
rok temu
Tak jak z PS5. Sprzedają puste pudełka albo zdjęcia konsoli. Ale prawo wolnego rynku mówi, że zawarcie umowy stanowi zgodę na zawarcie transakcji. I sprzedawca dotrzymuje tych warunków, więc nie można go skarżyć o oszustwo, bo w opisie jest wszystko podane jak na tacy. Jak ktoś się dał nabrać, to tylko jest to wina nabywcy, że nie przeczytał dokładnie... Pokolenie "studentów" z prywatnych uczelni, którzy nie potrafią prawidłowo napisać zdania a uważają się za specjalistów, bo skończyli "studia" w jakiejś prywatnej firmie nazywającej się uczelnią. Pozdrawiam.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić