Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Skandal w Warszawie. Działacz PO zrobił przekręt na wielką kasę

542
Podziel się:

Urzędnik i były kandydat Platformy Obywatelskiej do rady dzielnicy Praga- Północ Mariusz G. wyłudził ogromne pieniądze z dzielnicowego budżetu. Jak informuje "Super Express", Mariusz G. stworzył 15 fikcyjnych pracowników szkół, by przelewać ich pensje na swoje konto.

Skandal w Warszawie. Działacz PO zrobił przekręt na wielką kasę
Urzędnik i były kandydat Platformy Obywatelskiej do rady dzielnicy Mariusz G. wyłudził ogromne pieniądze z dzielnicowego budżetu. (Facebook)

Mariusz G. stworzył kilkanaście fikcyjnych kont pracowników szkół lub osób, które już nie pracują, dopisał ich do listy płac i przelewał ich pensje na swoje konto. Proceder trwał dwa lata. W tym czasie były kandydat PO do rady dzielnicy miał wyłudzić ponad 300 tys. zł z dzielnicowego budżetu. "Super Express" dotarł do dokumentów z kontroli w praskim biurze finansów oświaty.

Pracownicy biura finansów oświaty poinformowali, że na liście płac sporządzonej przez Mariusza G. znalazło się nazwisko osoby, która już nie pracuje od kilku lat w szkole podstawowej przy ul. Kawęczyńskiej. Przy nazwisku był wpisany numer rachunku bankowego wskazany wcześniej przez Mariusza G. jako jego - wynika z dokumentu do którego dotarł "Super Express".

Wiceprezydent Renata Kaznowska potwierdza, że Mariusz G. został zwolniony dyscyplinarnie. "Sprawę wykryła i zgłosiła do prokuratury dyrekcja Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty"- informuje w rozmowie z "Super Expressem" rzeczniczka dzielnicy Karolina Jakobsche.

Prokuratura weryfikuje, jak doszło do tego, że na konto Mariusza G. wpłynęło ponad 300 tys. zł. Gazeta informuje, że z budżetu dzielnicy wysłano w ciągu dwóch lat ponad 700 tys. zł nieuprawnionych wypłat.

Na podstawie dokumentacji ustalono, że w okresie od lipca 2019 do stycznia 2021 ze środków publicznych dokonano nieuprawnionych wypłat na łączną kwotę 727 291, 32 zł, w tym na 2 rachunki bankowe zidentyfikowane jako rachunki bankowe Mariusza G. dokonano operacji przekazania przelewów łącznej kwoty 361, 467 zł oraz na 4 inne ujawnione w czasie kontroli niezidentyfikowane rachunki bankowe, dokonano przelewów w łącznej kwocie 365,824 zł - wynika z dokumentu.

Jak informuje dziennik, policja pod nadzorem prokuratury rejonowej wszczęła śledztwo ws. oszustwa. Na razie nikt nie usłyszał zarzutu - informuje rzecznik praskiej prokuratury okręgowej Katarzyna Skrzeczkowska cytowana przez "Super Express".

Zobacz także: Powrót Donalda Tuska. Aleksander Kwaśniewski zabrał głos
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(542)
Drwal
8 miesięcy temu
Typowy PiSowiec... Dla nich nakraść i się nachapać to przecież norma.
Bergen
8 miesięcy temu
Chciał utrzymać dotychczasowy poziom życia, z czasów rządów PO, kiedy można było wyłudzić pokaźne kwoty np. z podatku VAT.
z gruby rury
8 miesięcy temu
... działacze PO zawsze robią przekręt na wielką skalę...na małą im się nie opłaca...tym bardziej, że oppositonsfuhrer Tusk powiedział, że należy działać z rozmachem...
Kajbfr
11 miesięcy temu
Gdyby rządziło pelo jak kiedyś mówił Lepper wszystko by sprzedali później natkę żonę córkę ....
FireMan653
11 miesięcy temu
Żaden skandal pelowcy tak mają to taki typ który nie działa na rzecz innych...
Brawo
11 miesięcy temu
Czyli trzeba aż 15 pensji żeby wyżyć w Polsce. Sorry taki mamy klimat.
Polo Prawica
11 miesięcy temu
Jakich PO miało zdolnych ludzi. I bez karuzeli vatowskiej można żyć. Powinni go awansować w partii do gabinetu cieni conajmni.
haha
11 miesięcy temu
A Ja myślałem że tylko PIS kradnie a to niespodzianka.
Realista
11 miesięcy temu
I pomyśleć, ile by jeszcze ukradł, gdyby rządziło PO!
emerytka
11 miesięcy temu
przyklad idzie od rzadzacych!!!!!!!
Twardy
11 miesięcy temu
Opozycję utylizowac dla dobra całego świata nie tylko Polski..
Patologia okr...
11 miesięcy temu
Jest z PO więc będą go bronić hak niepodległości tylko, że PO nie wie co to niepodległość. Po myśli że niepodległość to nie podlegać sądom i kraść... Kraść, kraść i nie odpowiadać za nic bo to byłoby brak praworządności. Alw to jest patologia i Rego niektórzy bronią ech
milka
11 miesięcy temu
Serio i osoby odpowiedzialne za działalność biura nie zauważyły takich pieniędzy. Gdzie księgowa i szef biura? A dyrektorzy szkół?
8787
11 miesięcy temu
No Nojmann i sędziowie! Do roboty! Należy do PO? Należy! Więc włos z głowy ma mu nie spaść. Już szykowąć marsze przeciwko homofobii i antysemityzmowi!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić