o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Skandal w Warszawie. Działacz PO zrobił przekręt na wielką kasę

542
Podziel się

Urzędnik i były kandydat Platformy Obywatelskiej do rady dzielnicy Praga- Północ Mariusz G. wyłudził ogromne pieniądze z dzielnicowego budżetu. Jak informuje "Super Express", Mariusz G. stworzył 15 fikcyjnych pracowników szkół, by przelewać ich pensje na swoje konto.

Skandal w Warszawie. Działacz PO zrobił przekręt na wielką kasę
Urzędnik i były kandydat Platformy Obywatelskiej do rady dzielnicy Mariusz G. wyłudził ogromne pieniądze z dzielnicowego budżetu. (Facebook)
bEJqFlTV

Mariusz G. stworzył kilkanaście fikcyjnych kont pracowników szkół lub osób, które już nie pracują, dopisał ich do listy płac i przelewał ich pensje na swoje konto. Proceder trwał dwa lata. W tym czasie były kandydat PO do rady dzielnicy miał wyłudzić ponad 300 tys. zł z dzielnicowego budżetu. "Super Express" dotarł do dokumentów z kontroli w praskim biurze finansów oświaty.

Pracownicy biura finansów oświaty poinformowali, że na liście płac sporządzonej przez Mariusza G. znalazło się nazwisko osoby, która już nie pracuje od kilku lat w szkole podstawowej przy ul. Kawęczyńskiej. Przy nazwisku był wpisany numer rachunku bankowego wskazany wcześniej przez Mariusza G. jako jego - wynika z dokumentu do którego dotarł "Super Express".
bEJqFlTX

Wiceprezydent Renata Kaznowska potwierdza, że Mariusz G. został zwolniony dyscyplinarnie. "Sprawę wykryła i zgłosiła do prokuratury dyrekcja Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty"- informuje w rozmowie z "Super Expressem" rzeczniczka dzielnicy Karolina Jakobsche.

Prokuratura weryfikuje, jak doszło do tego, że na konto Mariusza G. wpłynęło ponad 300 tys. zł. Gazeta informuje, że z budżetu dzielnicy wysłano w ciągu dwóch lat ponad 700 tys. zł nieuprawnionych wypłat.

Na podstawie dokumentacji ustalono, że w okresie od lipca 2019 do stycznia 2021 ze środków publicznych dokonano nieuprawnionych wypłat na łączną kwotę 727 291, 32 zł, w tym na 2 rachunki bankowe zidentyfikowane jako rachunki bankowe Mariusza G. dokonano operacji przekazania przelewów łącznej kwoty 361, 467 zł oraz na 4 inne ujawnione w czasie kontroli niezidentyfikowane rachunki bankowe, dokonano przelewów w łącznej kwocie 365,824 zł - wynika z dokumentu.
bEJqFlUd

Jak informuje dziennik, policja pod nadzorem prokuratury rejonowej wszczęła śledztwo ws. oszustwa. Na razie nikt nie usłyszał zarzutu - informuje rzecznik praskiej prokuratury okręgowej Katarzyna Skrzeczkowska cytowana przez "Super Express".

Zobacz także: Powrót Donalda Tuska. Aleksander Kwaśniewski zabrał głos
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJqFlUy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(542)
Drwal
miesiąc temu
Typowy PiSowiec... Dla nich nakraść i się nachapać to przecież norma.
Bergen
miesiąc temu
Chciał utrzymać dotychczasowy poziom życia, z czasów rządów PO, kiedy można było wyłudzić pokaźne kwoty np. z podatku VAT.
z gruby rury
miesiąc temu
... działacze PO zawsze robią przekręt na wielką skalę...na małą im się nie opłaca...tym bardziej, że oppositonsfuhrer Tusk powiedział, że należy działać z rozmachem...
bEJqFlUz
Kajbfr
4 miesiące temu
Gdyby rządziło pelo jak kiedyś mówił Lepper wszystko by sprzedali później natkę żonę córkę ....
FireMan653
4 miesiące temu
Żaden skandal pelowcy tak mają to taki typ który nie działa na rzecz innych...
Brawo
4 miesiące temu
Czyli trzeba aż 15 pensji żeby wyżyć w Polsce. Sorry taki mamy klimat.
Polo Prawica
4 miesiące temu
Jakich PO miało zdolnych ludzi. I bez karuzeli vatowskiej można żyć. Powinni go awansować w partii do gabinetu cieni conajmni.
haha
4 miesiące temu
A Ja myślałem że tylko PIS kradnie a to niespodzianka.
Realista
4 miesiące temu
I pomyśleć, ile by jeszcze ukradł, gdyby rządziło PO!
emerytka
4 miesiące temu
przyklad idzie od rzadzacych!!!!!!!
Twardy
4 miesiące temu
Opozycję utylizowac dla dobra całego świata nie tylko Polski..
Patologia okr...
4 miesiące temu
Jest z PO więc będą go bronić hak niepodległości tylko, że PO nie wie co to niepodległość. Po myśli że niepodległość to nie podlegać sądom i kraść... Kraść, kraść i nie odpowiadać za nic bo to byłoby brak praworządności. Alw to jest patologia i Rego niektórzy bronią ech
milka
4 miesiące temu
Serio i osoby odpowiedzialne za działalność biura nie zauważyły takich pieniędzy. Gdzie księgowa i szef biura? A dyrektorzy szkół?
bEJqFlUr
8787
4 miesiące temu
No Nojmann i sędziowie! Do roboty! Należy do PO? Należy! Więc włos z głowy ma mu nie spaść. Już szykowąć marsze przeciwko homofobii i antysemityzmowi!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić