aktualizacja 

Zasnął na ławce we Wrocławiu. Nie dożył rana

141

Tragedia na wrocławskich Krzykach. Przechodzeń znalazł mężczyznę bezwładnie leżącego na jednej z miejskich ławek. Niestety, 48-latek nie żył. Prawdopodobnie zmarł z wychłodzenia.

Zasnął na ławce we Wrocławiu. Nie dożył rana
Mężczyzna zmarł z wychłodzenia na ławce. Zdj. ilustracyjne (Getty Images, Grazyna Palaszewska)

Do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielny poranek we Wrocławiu w dzielnicy Krzyki. Pieszy idący wzdłuż jednej z bocznych ulic odchodzących od ul. Hallera natknął się na leżącego na ławce mężczyznę, który nie dawał żadnych oznak życia.

Zmarł z wychłodzenia na ławce

Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe. Na pomoc było jednak już za późno, medycy stwierdzili zgon. Do zdarzenia przybyła także policja oraz prokurator. Służby ustaliły, że zmarły mężczyzna miał 48 lat.

Według ustaleń lekarza i prokuratura mężczyzna prawdopodobnie spał na ławce na skwerku i zmarł z powodu wychłodzenia na niewydolność krążeniową. Temperatura we Wrocławiu w nocy z soboty na niedzielę wynosiła około -1 st. C.

Śledczy będą ustalać szczegółowe okoliczności śmierci 48-latka. Jego ciało zostało skierowane do sekcji zwłok. Bardzo możliwe, że tragedii można było uniknąć, gdyby tylko wcześniej ktoś zareagował na zamarzającą na ławce osobę.

Zobacz także: Stan wyjątkowy w Rosji. Gwałtowne burze śnieżne na Sachalinie
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić