Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Zatrzymanie Margot. "Dość władzy nakręcającej spiralę nienawiści". Trwają demonstracje

36

Po zatrzymaniu Margot w naszym kraju ruszyła lawina demonstracji. Społeczeństwo wychodzi na ulice zarówno w mniejszych, jak i większych miastach, by okazać swoją dezaprobatę dla sposobu, w jaki władza traktuje osoby LGBT.

Zatrzymanie Margot. "Dość władzy nakręcającej spiralę nienawiści". Trwają demonstracje
Demonstracje po zatrzymaniu Margot (PAP)

Wciąż jest bardzo niespokojnie po tym, jak policja zatrzymała Margot. W piątek protestowano m.in. na ulicach Warszawy. 48 osobom postawiono zarzuty dotyczące czynnego udziału w zbiegowisku. Na pięciu uczestników protestów nałożono dozór policyjny. To ze względu na m.in. uszkodzenie radiowozu i naruszenie nietykalności policjanta.

"Gazeta Wyborcza" donosi, że w poniedziałek odbyło się wiele demonstracji solidarnościowych. Zorganizowano je w takich miastach jak chociażby Częstochowa, Kielce, Poznań, Opole, Katowice, Szczecin, Wrocław i Zielona Góra.

Zobacz także: Protest LGBT w Warszawie. "Do tej pory nie było tak jawnej nagonki"

Zatrzymanie Margot. Demonstracja pod wrocławską komendą

Demonstrujący zjawili się między innymi pod Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Zaznaczali, że mają "dość homofobii, transfobii i queerfobii w Polsce", a także "dość władzy nakręcającej spiralę nienawiści" oraz "przyzwolenia na głoszenie krzywdzących kwestii w przestrzeni publicznej i haniebnych wypowiedzi polityków".

Pikieta odbyła się też pod zakładem karnym w Płocku. To właśnie tam przewieziono Margot. Uczestnicy pikiety zapewniają, że będą pojawiać się pod tym zakładem codziennie.

Zatrzymanie Margot. O co chodzi?

Margot to transseksualna aktywistka LGBT. Sąd podjął decyzję o jej areszcie po tym, jak uczestniczyła w niszczeniu antyaborcyjnej furgonetki. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić