Zauważył "szamotaninę" w rzece. Mężczyzna rzucił się na pomoc

7

Tak mógł postąpić tylko prawdziwy bohater. Jonasz Waśko to pielęgniarz ze Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Mężczyzna jechał hulajnogą, gdy nagle zauważył topiącego się w Wiśle chłopca. Bez wahania rzucił się mu na ratunek.

Zauważył "szamotaninę" w rzece. Mężczyzna rzucił się na pomoc
To prawdziwy bohater. Uratował topiące się dziecko. (Adobe stock, Facebook)

O zdarzeniu poinformował pracodawca pana Jonasza, czyli Szpital im. Żeromskiego w Krakowie. Mężczyzna jest tu zatrudniony jako pielęgniarz. Placówka zrobiła to za pośrednictwem Facebooka. Zamieściła bardzo obszerny wpis.

Pielęgniarz pomógł uratować topiące się dziecko. Niebezpieczna sytuacja w Krakowie

Choć dramat rozegrał się 11 maja 2023 roku, to informacja o nim dopiero teraz wyszła na jaw.

Feralnego dnia pan Jonasz, który ma 14-letni staż jako pielęgniarz, jechał na hulajnodze krakowskimi bulwarami, wzdłuż Wisły. Wracał akurat z pracy. Po drodze planował jeszcze odebrać córkę ze szkoły.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kot-pielęgniarz pomaga w leczeniu innych
Przy stopniu Dąbie zauważył szamotaninę w rzece. Zorientował się, że mężczyzna próbuje ratować dziecko - czytamy we wpisie szpitala.

Pielęgniarz nie czekał ani chwili. Rzucił hulajnogę i wskoczył do wody. Wraz z mężczyzną (jak się potem okazało - policjantem po służbie), który był już w rzece, wyciągnął nieprzytomnego chłopca.

Jonasz zaczął go reanimować już w wodzie, nie przestawał aż przyjechała straż pożarna, karetka. Dziecko żyje, niestety nie ominęła go długa hospitalizacja w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, respirator, ciężki stan itd. Ale wyszedł z tego - podaje szpital.

Z wpisu, jaki zamieściła lecznica na Facebooku, dowiadujemy się też, jak zareagowała żona pana Jonasza. Nie kryła zdziwienia, gdy go zobaczyła.

- Jak Ty wyglądasz, co się stało? - dopytywała męża, który zjawił się pod szkołą w mokrej koszulce, spodniach, z których ściekała woda. - A wiesz, trzeba było pomóc - uciął i przywitał się z córką - czytamy.

Okazuje się, że to nie pierwsza taka bohaterska akcja pana Jonasza. Otóż kilka lat temu w trakcie trwania festiwalu im. Kiepury w Krynicy, mężczyzna rzucił się na pomoc pewnej kobiecie, u której podczas koncertu nagle rozpoczął się poród.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić