aktualizacja 

Zdjęcie z łagru. Aż przykro patrzeć, jak dziś wygląda Nawalny

Mimo świadomości, że może trafić do więzienia, Aleksiej Nawalny wrócił do swojej ojczyzny. Jego najgorsze przypuszczenia ziściły się i trafił na 9 lat do łagru. Opublikowano aktualne zdjęcia znienawidzonego przez Putina aktywisty. To bardzo przykry widok.

Zdjęcie z łagru. Aż przykro patrzeć, jak dziś wygląda Nawalny
Nawalny od niemal 600 dni jest więziony przez reżim Putina (Getty Images, 2019 Anadolu Agency)

Aleksiej Nawalny został skazany na karę aż 9 lat pozbawienia wolności. Aktywista trafił do kolonii karnej o zaostrzonym rygorze za rzekomą defraudację i obrazę sądu. Dodatkowo musiał uiścić wysoką grzywnę. Wyrok odbywa w mieście Pokrow.

Aleksiej Nawalny jest od 1,5 roku w więzieniu. Wygląda na wyniszczonego

Jeden z największych wrogów Władimira Putina przebywa w więzieniu już – zgodnie z obliczeniami, którymi na Twitterze podzielił się rosyjska pisarka Kira Yarmysh – od 592 dni, czyli około 1,5 roku. Teraz do sieci trafiły aktualne zdjęcia Aleksieja Nawalnego: gołym okiem widać, że pobyt w więzieniu ma na niego tragiczny wpływ.

Przez ostatnie 1,5 roku Aleksiej Nawalny wyraźnie znacznie stracił na wadze. Na jego głowie pojawiły się siwe włosy, wydaje się także, że ma więcej zmarszczek. Sposób, w jaki rosyjski wymiar sprawiedliwości potraktował aktywistę oburzył między innymi Marię Pewczik, jego rodaczkę i dziennikarkę śledczą.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Tak wygląda dzisiaj Nawalny. Minęło 1,5 z jego 9-letniego wyroku. To dla wszystkich, którzy zastanawiają się, jak wygląda rosyjski gułag – napisała Maria Pewczik na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przeciwnicy putinowskiego reżimu nie kryją obaw o zdrowie i życie Nawalnego. Publicznie podzieliła się nimi między innymi Olga Romanowa z organizacji "Rosja za kratkami". Działaczka na rzecz praw człowieka podkreśliła, że w rosyjskich łagrach regularnie dochodzi do stosowania tortur, pobić czy innego rodzaju brutalnej przemocy wobec osadzonych. Wtóruje jej Nadieżda Tołokonnikowa, aktywistka z grupy Pussy Riot.

Tortury, bicie i przypadki śmierci to codzienność w koloniach karnych – podkreślała Nadieżda Tołokonnikowa, cytowana przez portal DW.com.
Zobacz także: Zobacz też: Aleksiej Nawalny skarży się przed rosyjskim sądem. "To są tortury"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić