o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
DSM
|

Zeszła ze szlaku, bo tak podpowiadało Google Maps. Trzeba było wzywać GOPR

9
Podziel się

Turystka chodziła po Karkonoszach, nawigując za pomocą map Google. Kiedy aplikacja podpowiedziała jej zejście ze szlaku, kobieta niestety posłuchała i wpakowała się w poważne kłopoty. Z pomocą przyszli ratownicy GOPR.

Zeszła ze szlaku, bo tak podpowiadało Google Maps. Trzeba było wzywać GOPR
Turystka nawigowała przy pomocy map Google. Na szczęście znaleźli ją ratownicy GOPR (Facebook, GOPR Karkonosze)
bEEbVOmt

"Rozumiemy, że nie liczy się cel, a droga". Ratownicy GOPR ku przestrodze podzielili się historią kobiety, która w piątek chodziła po górach, nawigując z pomocą Google Maps. Turystka w pewnym momencie zeszła ze szlaku i to była bardzo nierozsądna decyzja.

W trudnym terenie turystka zraniła sobie nogę i nie była w stanie dalej iść. Około godziny 15:30 ratownik dyżurny przyjął zgłoszenie od poszkodowanej.

bEEbVOmv
Do wypadku został zadysponowane dwa zespoły, które odnalazły panią w niedostępnym terenie Gór Izerskich, pomiędzy Głównym Szlakiem Sudeckim, a Drogą Górno-Kwisową - relacjonuje GOPR.

Ratownicy podkreślają, że jest to rejon bardzo zarośnięty i podmokły. Zespoły dotarły do rannej turystki, zabezpieczyły uraz i ewakuowały kobietę przy pomocy wózka alpejskiego. Potem turystkę przewieziono samochodem do Rozdroża Izerskiego, gdzie zaopiekowały się nią służby medyczne.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy aplikacja Google wpuściła was w maliny. Dlatego apelujemy o dokładne planowanie tras, kierowanie się po szlakach przy pomocy klasycznych map, ewentualnie urządzeń GPS oraz instalacji aplikacji RATUNEK na wasz telefon, która w razie wypadku w znacznym stopniu ułatwi nam działanie - apelują ratownicy.
bEEbVOmB
Ledwo wakacje się zaczęły. Dużo cierpliwości i mało pracy ratownikom życzę - kręcą głowami internauci.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEbVOmW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Sos
3 miesiące temu
Ludzie juz sie odlac bez telefonu nie daja rady Makabra
Spięty
3 miesiące temu
Mapy google to do samochodu. Na szlaki są inne aplikacje np. mapy.cz
d.upa
3 miesiące temu
Idiotyzm?! to zraniła się w nogę i wezwała GOPR czy zeszła ze szlaku i wezwała GOPR , bała się że zejdzie do Czech? Czy dziennikarz to
bEEbVOmX
fan
3 miesiące temu
Google ostatnie prowadziły mnie z Inowrocławia do Warszawy przez Żyrardów
aaa
3 miesiące temu
A czy zarządcy szlaków turystycznych nie mogą dodać tras do map googla. Takich delikwentów się nie uniknie, ale można ograniczyć takie wypadki.
bierzje.pl
3 miesiące temu
Ten wieczór nie musi być nudny! Szpryszki czekają!
Zaczarotan ol...
3 miesiące temu
dobRze ze nie trafilA do hiMalAtow zapyT
Zaczarotan ol...
3 miesiące temu
dobRze ze niE trafilA do hiMalAtow zapyT
Paul86
3 miesiące temu
Najpierw "turystka chodziła po Karkonoszach" a potem zaszła w "niedostępny teren Gór Izerskich". Daleko zawędrowała za tymi mapami albo autor artykułu nie odróżnia pojęć Karkonoszy, Sudetów i Gór Izerskich.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić