Zmarł na atak serca. Personel statku umieścił go w zwykłej lodówce

40

Marilyn i Robert Jonesowie udali się w rejs luksusowym statkiem wycieczkowym. W trakcie wakacji doszło jednak do tragedii – 79-latek niespodziewanie zmarł. Sposób, w jaki załoga obeszła się z ciałem, rozwścieczył rodzinę mężczyzny. Szykują pozew sądowy.

Zmarł na atak serca. Personel statku umieścił go w zwykłej lodówce
Robert Jones zmarł na atak serca w trakcie rejsu po Karaibach (Getty Images, Sims Funeral Home)

Jak informuje New York Post, przyczyną śmierci Roberta Jonesa był atak serca. 79-latek podróżował tylko w towarzystwie żony. Załoga luksusowego statku linii Celebrity Cruises podjęła decyzję, że dopóki nie przycumują, ciało będzie przechowywane w kostnicy. Miało to zapobiec rozkładowi.

Zmarł na wakacjach. Tak postąpiono z jego zwłokami

Sama Marilyn Jones miała do wyboru dwie opcje: mogła zejść z ciałem na ląd przy najbliższym postoju lub poczekać sześć dni i wysiąść bezpośrednio w domu. Do czasu zakończenia rejsu zwłoki miały być przechowywane w specjalnych warunkach w kostnicy na statku.

Marilyn Jones zdecydowała się na drugą możliwość, ponieważ w innym wypadku musiałaby słono zapłacić za transport zwłok z Portoryko na rodzinną Florydę. Gdy na pokład wkroczyli w końcu pracownik domu pogrzebowego i zastępca z biura szeryfa hrabstwa Broward, okazało się, że zwłok nie było na wskazanym przez personel statku miejscu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Jak policja szuka zwłok? Istnieją różne metody

Ku zdumieniu Marilyn Jones zwłoki jej męża przez cały czas znajdowały się nie w kostnicy, lecz przenośnej chłodziarce na napoje. Personel statku tłumaczył, że zdecydowano się na takie rozwiązanie, ponieważ pokładowa kostnica pozostawała nieczynna.

W chłodziarce, w której pracownik zakładu pogrzebowego znalazł pana Jonesa, nie panowała temperatura właściwa do przechowywania zwłok. W efekcie zamiast do powstrzymania dalszego rozkładu doszło do jego przyspieszenia. Rodzina nie mogła nawet wyprawić pogrzebu z otwartą trumną.

Marilyn Jones i jej bliscy są oburzeni postępowaniem personelu Celebrity Cruises. Zdecydowali się więc wystosować pozew przeciwko liniom. Zarówno wdowa, jak i jej dwie córki i troje wnucząt starają się o proces z ławą przysięgłych.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić