o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Zmieni przyszłość podróżowania. Test KLM zakończony sukcesem

57
Podziel się

Linie lotnicze KLM pracują nad najnowszym typem samolotu. Maszyna ma zrewolucjonizować rynek przez swój niespotykany kształt litery "V". Przeprowadzono już pierwszy lot modelu testowego w skali.

Zmieni przyszłość podróżowania. Test KLM zakończony sukcesem
Wizualizacja nowego samolotu (KLM)
bDfMTBVN

Linie lotnicze KLM zaprezentowały niesamowity samolot. Holenderski gigant we współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Delft i Airbusem tworzą maszynę, która ma odmienić oblicze latania. Po wielu projektach przyszedł czas na test prototypu maszyny stworzonego w skali. Firma opublikowała wideo, na którym ta wzbiła się w powietrze.

bDfMTBVP

Samolot ma zrewolucjonizować rynek lotniczy. Jego największą innowacją jest charakterystyczny kształt litery "V" i co za tym idzie brak zwykłego, prostego kadłuba, który będzie wbudowany w konstrukcję skrzydeł. Rozpiętość skrzydeł ma wynieść 64 metry, czyli tyle, ile w często spotykanym AirBusie A350. Pozwoli ona na lądowanie maszyny na większości lotnisk.

Samolot pomieści 314 pasażerów i 160 metrów sześciennych bagażu. Dzięki innowacyjnemu rozmieszczeniu zostanie zwiększona jego aerodynamika. Jego waga wyniesie o 20% mniej niż konkurenta A350. Według analiz naukowców układ siedzeń pozwoli na stworzenie komfortowych i niespotykanych dotąd warunków podróży.

bDfMTBVV

Konstrukcja samolotu nastawia go na maksymalną wydajność. Zostanie zbudowany z bardzo lekkich materiałów i napędzą go dwa najnowocześniejsze silniki odrzutowe. Pod uwagę są brane innowacyjne rozwiązania, takie jak, chociażby silniki elektryczne.

bDfMTBWq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(57)
fddry
2 miesiące temu
"Przeprowadzono już pierwszy lot modelu testowego w skali." Kto to pisze,przedszkolak?
HortenHO229
2 miesiące temu
Latające skrzydło, projekt znany od 2 wojny światowej
JAM ŁASICA
2 miesiące temu
bumerang :)
bDfMTBWr
Mleko-man
miesiąc temu
"Według analiz naukowców układ siedzeń pozwoli na stworzenie komfortowych i niespotykanych dotąd warunków podróży." A wedlu analiz dzialu ekonomicznego przyszlego przewoznika powyzsza analiza jest do bani i nikogo nie interesuje bo zysk jest ciekawszy niz warunki podrozy. Czyli na koniec dnia bedziemy dalej latac upchani jak sledzie a aktualne badania naukowe pod katem przelotu w pozycji stojacej sa juz na daleko zaawansowanym etapie....
heh
2 miesiące temu
Czyli co? Co to jest zwiększona aerodynamika? " Dzięki innowacyjnemu rozmieszczeniu zostanie zwiększona jego aerodynamika. "
Najnowsze komentarze (57)
Bob
miesiąc temu
"Firma opublikowała wideo, na którym ta wzbiła się w powietrze." Firma się wyzbiła w powietrze? Zacznijcie pisać polszczyzną.
Elqub
miesiąc temu
Dlaczego to screen z GTAV???
skala
miesiąc temu
A amerykańscy naukowcy odkryli, że nie są rdzennymi mieszkańcami kontynentu
Sss
miesiąc temu
Ten samolot będzie latał o połowę wolniej niż obecne maszyny...
Danekb
miesiąc temu
Jakiej skali????
Asd
miesiąc temu
Lądowania już nie pokazali :) ....
czloax
miesiąc temu
Zawsze znajdą się ci, którym życie niemiłe. PS. Wszędzie piszą "najnowocześniejsze": naukowcy badają skamieniałości najnowocześniejszym sprzętem, policja ma najnowocześniejsze radary ... Po co to pisać? Wiadomo, że teraz wszystko jest najnowocześniejsze. Nawet smartfon, na którym to piszę i e-papieros, którego przy tym pociągam.
Buszek
miesiąc temu
To jest GTA xdd
bDfMTBWj
Czyt
miesiąc temu
To nie nowe, nowatorskie, nowoczesne ale,, innowacyjne,,.
nick
miesiąc temu
Przecież to jest zdjęcie z GTA V XDD
Gość
miesiąc temu
Nawet większe dziwactwa wznosiły się do góry jeżeli chodzi o modele zdalnie sterowane które mogą mieć nad wyrost mocne silniki.
Gorol
miesiąc temu
U nas testowali klęczniki oraz Becia nowoczesny system wynagradzania nieudolnych 13-14-15 Pensja i barbórka bo to się należy w gwiazdach zapisane
AMG 19.770
miesiąc temu
co nie którzy wiedza z góry ile ważna ile a 42...
g63amg
miesiąc temu
gra naczepa wywrotka załadowana do pełna stoi bez podpierania... nazywa się to środek ciężkości oszukanie kilogramów do puki nie wjedzie na wagę nie widać... lufthansa
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić