aktualizacja 

Zobaczył na grzybobraniu. Chwycił za telefon

9

Nadleśnictwo Kędzierzyn opublikowało zdjęcie majestatycznego zwierzęcia, które od niedawna kręci się po tamtejszych lasach. "Jest duża szansa na spotkanie z łosiem w trakcie grzybobrania" - czytamy w poście.

Zobaczył na grzybobraniu. Chwycił za telefon
Leśnicy ostrzegają. W opolskich lasach czeka niespodzianka (Facebook)

Bliskie spotkanie z łosiem? Jest to ostatnio możliwe na Opolszczyźnie. Nadleśnictwo Kędzierzyn opublikowało zdjęcie łosia i informacje dotyczące zwierzęcia.

Spotkanie z łosiem

Okazuje się, że łosia można spotkać od niedawna. Od tygodnia obserwowano jego ślady, a niedawno udało się go sfotografować.

Od tygodnia widzimy ślady bytowania łosi w kędzierzyńskich lasach, a od dzisiejszego poranka mamy świeże zdjęcia łosia. Jest duża szansa na spotkanie z łosiem w trakcie grzybobrania - powoli rozkręca się sezon na podgrzybki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dymisja w rządzie Ukrainy. "Mówiło się o tym od tygodni"

Łosie to zwierzęta, które najlepiej czują się w podmokłych miejscach. Żywią się młodymi pędami, gałązkami i pączkami drzew.

Poruszają się w specyficzny sposób nazywany inochodem. Ze względu na to są uważane za powolne i flegmatyczne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że mogą być niebezpieczne, szczególnie gdy poczują zagrożenie. Potrafią zaatakować, a to może skończyć się bardzo źle.

Łoś jest największym przedstawicielem rodziny jeleniowatych i waży nawet 700 kg. Potrafi rozpędzić się do 60 km/h. Leśnicy odradzają podchodzenie do zwierzęcia, szczególnie jeśli jest to samica z młodym. W lesie należy zachować ostrożność. Psy powinny być trzymane na smyczach.

Co zrobić, gdy na naszej drodze stanie łoś? Najlepiej będzie spokojnie oddalić się od zwierzęcia i nie hałasować. Wtedy łoś nie zwróci na nas uwagi. Jeśli widzimy łosia, który jest ranny lub znajduje się w miejscu, w którym nie powinien warto skontaktować się z odpowiednimi służbami.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić